IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Дали купувате оригинали?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали купувате оригинали?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
ILCO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ILCO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 21:30

Samo originali i nisto drugo.Stop za piraterijta.



Изменето од ILCO - 11.Мај.2007 во 21:30
ILE
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2007 во 19:35
Originally posted by ILCO ILCO напиша:

Samo originali i nisto drugo.Stop za piraterijta.

eve eden od golemoto dobro utroSmilekoga bi imal i jas pari da si kupva orginali znam so trebit da zemam,ama vaka.....morat selekcija na orginaliteWink
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2007 во 23:30
По некогаш купувам но мискам и самиве пејачи треба да се спуѕштат на маекдонски страндард за да им се купуваат албумите
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2007 во 01:00
zoshto?!,....ako kopiite se 5-6 pati poevtini,....i koga veke gi ima
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2007 во 01:04
Downloadiram i rezam, ne me interesira dali e original i dali nekoj poradi mene namesto 2 private jet avioni ke ima samo 1LOL
mene me interesira samo muzikataWink
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2007 во 01:15
Clap Big%20smile
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2007 во 01:51
LOL   LOL LOL добро ипак не кои се свестија па албум им е 100 ок LOLLOL
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2007 во 18:00
Jas simnuvam od Emule grabuvani originali vo ape i flac format.Toa e kompresija bez nikakvi zagubi odnosno identicni so originalnite snimki.
Кон врв
Biotix Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biotix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2007 во 14:08
Imam i jas nekolku originali doma i si se znae:
1. Nema zakon kaj nas za internet kriminal ( YEAHH!!)
2. Nemoze da se sporeduva kvalitetot na pesnata ako e Mp3 so Wav!!!

Dokolku bi bil vo moznost bi redel doma samo originalki ali JBG...
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2007 во 14:53
Originali ??? .... so e toa ? LOL, ko ima ne originali-sto ke ti se originali... se zezam... inace ubo e covek da kupuva samo originali ali finansiski treba da si sposoben, a i ako nemas dobra oprema za da gi slusas, nema da osetis razlika pomegu original i pirat.
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2007 во 20:39
Оригинал, досега мислам дека имам купено само неколку компилации и овие што се 100 или помалку денари.
Поскап оригинал имам само: PMG Kolektiv-REZONATOR.
Ама после го ископираф за 2-3 другар/другарки, така да пак пиратски акт иам направено. Додуша, тие никогаш не би дале 300 денари за ЦД што ќе го свртат само 2-3 пати у плеер.
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
B2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тврдим Да Сам Непобедлив

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 361
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај B2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2007 во 05:33
ne mnogu im e ripnata cenataSmile
Кон врв
B2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тврдим Да Сам Непобедлив

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 361
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај B2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2007 во 02:25
a orginali kupuvam od zeleno pazarce na kameni most po ulicni orginalni prodavaciSmile
Кон врв
MorbidPagan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MorbidPagan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2007 во 08:23
Оригинали строго само од македонски бендови, колку-толку да се даде поддршка. За странсково, па и некако не ми се двојат пари, све додека можам да си режам Mp3-ки. Wink
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.