IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Дали купувате оригинали?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали купувате оригинали?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
ema* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ema* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2006 во 22:06
nemam pari za frlanje po originali
Кон врв
AgainstMe Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AgainstMe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2006 во 12:33

imam 5 originali od koi 1 samo ne e domasen.mislam deka bi trebalo da kupuvame makedonski originali,a za onie od stranstvo moze da pocekaat.by the way originalite od mk benovi koi se underground i koi doprva trebe da se probivaat i voopsto ne se skapi.primer fpo ili dedicated for life

Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2006 во 12:38
Originally posted by babyy babyy напиша:

Обично сама си правам DOWNLOAD на она што ми треба  
и јас исто
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2006 во 20:50
imam nekolku ama ne znam tocno kolku,ama najdragi mi se:"metropolis pt.2 scenes from a memory" od dream theater poso si go kupiv od stipendijata i dvd-to so koncertot na koj so e isviren ovaj album poso mi e poklon za rodenden a i mnogu si go sakav i od prethodno
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2006 во 15:18
za rodenden si go dobiv led zeppelin II orginal i sum presrekjen poso epten si go sakam albumot
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2006 во 23:48

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

za rodenden si go dobiv led zeppelin II orginal i sum presrekjen poso epten si go sakam albumot

     

si go sakal toj cdeto....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 14:04
Orginali kupuvam retko no zatoa imam poveke od 5000 mp3 i piratski albumiWink
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 14:42

nese sekavam da sum kupil nesto originalno:) Alal da im na na onie koi sto mozat da kupat original:) ja ne..zalam:))))

Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 14:53
porano da sega ne ,pa neli ke bojkotirame ne e u red LOL
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 15:06

IMAM NEKOLKU CD ORIGINALI ME KOSTAA MNOGU I KOLKU I DA SAKAM NE MOZAM STALNO DA SI DOZVOLUVAM ORIGINALI , ZA DA SE SPRECI PIRATERIJATA TREBA DA SE NAMALAT CENITE VO SOGLASNOST SO NASIOT STANDARD, LUGETO EDVAJ IMAAT ZA LEB A NE ZA ORIGINALI

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 15:09
ne sega..ama imam i mnogu originali...sega si gi prerezuvam.....pa i na vremeto se presnimuvaa kaseti...se sekava nekoj???
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 00:27
какви оргинали...неаме пари сол во очиве да си туриме...па оргинали...не бе...све пиратерија...или нет спуштање...то е денешницава...
Точачиња.
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2006 во 01:05

Tie sto gi kupuvam ovde se site originali,a vo mk praev po nekoj isklucokBig smile

Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
ROYAL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ROYAL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2006 во 09:20
ма какви оригинали, покрај толку сајтови за download Thumbs Up
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.