IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте за леќи?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте за леќи?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
Автор
Порака
dream girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 105
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dream girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 00:18
Si imam plavi ochi i sum zadovolna od istite, ne bi gi menuvala za nishto na ovoj svet! Pozz do site
CONFIDENCE IS WHAT MAKES A GIRL SEXY!
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 11:51
sum za leki,iako imam zeleni oci...pa ako nekogas se resam da kupam leki bi kupila tirkizno plavi
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 09:57
sum za leki i sakam da si zemam zeleni,a bi probala i so plavi
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 13:33
Originally posted by dark_girl dark_girl напиша:

Postojat mesecni i godisni, a najnovi se oni dnevnie sekoja vecer gi frlas, jas koristev mesecni no sega si nabaviv godisni i mislam deka i se poisplatlivi i ne mora sekoj mesec da kupuvas novi


имам читано за овие дневниве... не знам колку се исплатливи збунетост

а бидејќи и јас сама имам проблеми со видот и доколку дојде до зголемување на диоптерот... би носела леќи... среќа
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 20:41
Si imam mnogu ubavi ZELENi oci :)) I si uzivammm xaxaaxaxax ..... vo nivnata ubavina ....Ali Za promena Zasto da ne :)))) Sum stavila EDNAS Crveni Ali mnogu izgledaf VAmpirestooo... taka da sleden pat ke stavam ZELENi ali EDNA nijansa Po-fosforni :))
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 12:48
Искрено, не, и никогаш не сум посакала да носам леќи...
вистина е дека некогаш се попрактични, ама самата помисла на туѓо тело во окото ми е одбивна...
како и да е, си носам очила - тие се дел од стилот што го негувам...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2008 во 02:29
Јас пак обратно мислам дека наочарите се тие што се попрактични,бидејќи леќите бараат цели мали ритуали додека ги ставиш....сепак јас сум за леќи,поправо сакам да носам леќи особено кога сакам да ми се познава шминката,а иначе за секој ден повеќе носам наочари!
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 19:24
сум за леќи,... ги носам веќе неколку дена... првиот пат е тешко додека се стават,... ама после е лесно... веќе се извежбав и сосе миење раце, ги ставам за 5 мин голема%20насмевка мислам дека тоа што ти го даваат леќите ( слобода без наочари ) е многу мала цена што треба да се плати во однос на хигиената... и така ги миеме рацете... намигнување
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 17:40
I jas imam problemi so vidot i nosam naocari iako mislam deka ako mi se zgolemi dioptrijata da si zemam leki posto ne sakam da izgledam ko ``teglarka`` Samo sto sepak lekite i poskapi se a i treba da se odrzuvaat a sum slusnala i deka mozat stetno da vlijaat na okoto bidejki toa e sepak strano telo. A i se slucuva pocesto da pagjaat. Treba mnogu da se pazis a so naocarcinjata e poprakticno
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 18:16
da ne mi kupi?
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 21:24
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

I jas imam problemi so vidot i nosam naocari iako mislam deka ako mi se zgolemi dioptrijata da si zemam leki posto ne sakam da izgledam ko ``teglarka`` Samo sto sepak lekite i poskapi se a i treba da se odrzuvaat a sum slusnala i deka mozat stetno da vlijaat na okoto bidejki toa e sepak strano telo. A i se slucuva pocesto da pagjaat. Treba mnogu da se pazis a so naocarcinjata e poprakticno


верувај, дека едвај ги вадам... а не па сами да ми паѓаат....смеење се лепат на окото.... и готово....намигнување
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 08:39
Contaktnite lekji se moden dodatok - gi ima i bez dioptrija i se nosat samo vo iskluchitelni priliki...



i ushte eden primer
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2008 во 19:39
Originally posted by BisernA BisernA напиша:


Originally posted by Lithium Lithium напиша:

I jas imam problemi so vidot i nosam naocari iako mislam deka ako mi se zgolemi dioptrijata da si zemam leki posto ne sakam da izgledam ko ``teglarka`` Samo sto sepak lekite i poskapi se a i treba da se odrzuvaat a sum slusnala i deka mozat stetno da vlijaat na okoto bidejki toa e sepak strano telo. A i se slucuva pocesto da pagjaat. Treba mnogu da se pazis a so naocarcinjata e poprakticno
верувај, дека едвај ги вадам... а не па сами да ми паѓаат....смеење се лепат на окото.... и готово....намигнување

E moze, ama jas imam eden drugar koj nosese leki i samo mu pagjaa i bese ko pod stakleno zvono i se nervirase i naocari si zede.
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 14:48
Si imam zeleni oci i ne sum za leki moite si se ubavi oci
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.