IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте за леќи?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте за леќи?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
Автор
Порака
simonce* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај simonce* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали сте за леќи?
    Испратена: 01.Март.2006 во 19:07

dali ste za leki?i dokolku ste kakva boja bi bile tie?

Кон врв
simonce* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај simonce* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2006 во 19:08
jas sum za plavi leki definitivno,ama ne bi stavila...
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2006 во 19:17
Не сум за леки кои се носат за да се промени бојата на очите.Можеби ова е така затоа што мојата боја на очи е зелена, па затоа сум против ова.Кога веке би морале да се носат поради видот тогаш да.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2006 во 22:10

Ja ne sum za leki zs niso ne e bolje od tvojata boja na oci.

[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2006 во 22:16
JAS SUM MAKSIMALNO PROTIV LEKI, ZATO SO SEKOJ TREBA DA SI SE GORDEJ SO SOPSTVENITE OCI SITE OCI SI IMAT SVOJA UBAJNA I MRAZAM OD SRCE MRAZAM ZENI SO LEKI POGOTOVO PLAVI KO KE KLAVAT EM MI GO VREGAT MOETO OKO EM SAMITE SE GLUPI SO NE MOZAT DA SI GO CENAT SAMOTO TELO SO GOSPO MU GO DARIL, I POGOTOVO OCITE, OCITE SE OGLEDALO NA SEKOJA PERSONA... RAZBIRAS...
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2006 во 02:48

[QUOTE=Viktorija]ajde de , sto mi vikas? koga mozam si priustuvam zadovolstvo, a koj ne moze da si priuste neka gleda kako malak![/QUOTE

Ne e tesko da mozes da si priustis leki ne e nekoja matematika ama moze ti toa sto go gledas kako zadovolstvo,na drug ne mu e

Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2006 во 14:01
iskreno da ti kazam ne sum za leki, nikogas ne sum ni nosela, prirodno si e najdobro
Кон врв
mari20 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mari20 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 17:08
Јас не носам леќи,а не ни планирам да носам. Јас носам очила и супер ми е. Со леќата можам повеќе да му наштетам на окото,па не дај боже да ми се измрда нешто па да ослепам. И да постојат најсигуросните леќи на светот пак не би ги ставила..тоа е тоа што јас мислам..
mari..sekogas za tebe:)
Кон врв
I am a bitch Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај I am a bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 23:05
јас би ставила и заради проблеми со видот(на дај боже) и за промена на бојата. Иако одамна сакам да купам сеушпте не сум купила. Природно имам зелени очи ама мноооооогу сакам да имам плави. Ама не знам како ќе ми ги поднесе окото леќите. Иначе од леќи не може да се ослпеи . Тоа дека е језиво да ги ставаш тоа да ама да ослепиш неееее.
only bitch..I am not bеаutyful like you...I am beautyful like me ***
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 23:22
Треба многу грижа околу леќите...посе*ен прибор, па дестилирана вода, па да внимаваш колку време ги носиш...
Зошто толку сакаш да имаш сини очи, не ми е јасно... Па зелените очи се исто така убави... Некогаш не е ни битна бојата на очите, туку е битна и нивната форма, а важно е и како ќе ги нашминкаш...Постојат трикови светло зелени очи да изгледаат како сини...
Кон врв
mari20 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mari20 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2006 во 20:20

Добро може да не се ослепи но,од леќи не е сигурно!

mari..sekogas za tebe:)
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2006 во 11:32
Definitivno mozi da se poremeti vidot otkako ke nosite leki, no ne do oslepuvanje ama mislam ako se prodolzi za dolgo vreme da se nosat i sekoj den  togas mozno e. Sto mislite lekite na Anelija bugarkata? nejzinite oci se temni kafeavi.
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2006 во 11:52
Кога бев мала сакав да имам плави или зелени очи како на мајка ми и стално ја прашував:"зошто јас немам како твоите очи"дури и бев во искушение да си купам плави леќи.Tаа постојано ме тешеше дека кога ќе пораснам моите деца ќе имаат очи како нејзините,и навистина ќерка ми има прекрасни плави очи
Кон врв
Jelena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jelena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2006 во 15:29

Imav plavi leki- safari bly so rok od 1 god., i bev premnogu zadovolna vo prvite 3 meseci, megutoa podocna pocnav da osekam peckanja vo levoto oko, se isplasiv i ne gi staviv nikogas poveke.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.