IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Каков е вашиот стил?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каков е вашиот стил?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 12>
Автор
Порака
*bibi* Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *bibi* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 15:12
seedno koga sme obleceni,nego sto ako sme sobleceni kako togas ni se smejat?
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 16:32
JAS SUM SEKOGAS UBAVO OBLECENA, DURI I PO DOMA!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2007 во 12:47
Mojot stil e sekogas eleganten,retko,recisi nikogas sporstki...
Shtikli obavezno...dryg vid na obuvka ne priznavam...
I sekogas make up...duri i do dukjance da se simnam....si imam shminka na sebe,,
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
suce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Септември.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај suce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 18:42
vaka... znaci jas ako nosam stikli sum vo moda???
 ako sum nasminkana isto sum moderna???
abe luge toa blage veze nema... si iam svoj stil znaci... upotrebuvam moderni parcinja no tie se sekogas kombinmirani so nekoi excentricni mnn nevoobicaeni detali. kako i da e sekoj si ima razlicen vkus. da bi bile site isti svetov ke bese epten monoton. zatoa luge furajte si go vasiot stil i ne se zamarajte so MODA!
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 21:08

Se oblekuvam onaka kako shto se cuvstvuvam vo momentot,si imam svoj stil na oblekuvanje i retko sum oblecena vo "uniformata" koja taa sezona e na moda...shto ne znaci deka ne sum vo tek so toa shto se nosi, no sekogash so nekoi razlicni dodatoci od seto toa....hmmm i ako vidam deka nekolku licnosto nosat slicni ili isti raboti kako moite odma gi trgam nastrana i veke ne gi oblekuvam... me nervira koga ke vidam isti raboti i kaj drug...

Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 23:34
ДА НАЈВЕЌЕ
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2007 во 17:55
среќа
Gledam da sum skladno oblecena za prilikata , ne odam na fudbal vo stikli primer .
Obozavam alista no sve ne e In ili vo trend , imam svoj stil ne kopiram sve od Cosmopolitan.
Ama moram da priznam deka luge se vrtat cesto po mene ili devojki ke prashaaat od kaj mi se alishata...so znaci mi uspeva skladnostaсреќа
Uff ova ne zvuceshese skromno ichтага
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
suce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Септември.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај suce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2007 во 23:48
pa da ne zvucese, ama taka e:) ne mora da si sekad u trend bitno e parcinjata sto gi nosis da se ona BAS skladno iskombinirani! braos za tebe...ama i za meneголема%20насмевка
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 11:30
nikako sekogash mislam kako ke se nashminkam i oble4am no da bide ubavo
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 19:24
Јас кога ќе се дотерам секогаш ме гледаат. Не знам дали затоа што сум убаво облечен или затоа што стално сум порокерски облечен па ме гледаат онака чудно. Паранојата ми вели дека ме гледаат и си викаат леле види го што облекол затоа што едноставно не иде стално дотеран да си у пм на што личи тоа не сум девојче.

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 04:15
тешко прашање...класика...обожавам црно и бело...некогаш  на таа комбинација додавам и црвен детал, а исто сакам и плава боја, секој вид на плава боја...светло темно тиркизно...сеедно. се базира на класика  а удира и малце на рок
е оваа година се изнервирав зашто лила ми беше хит да носам и наеднаш БУМ! лила е тренд!!! епа не фала, сега се поретко ја носам зашто најголем противник на следење мода сум...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
JASNA27 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JASNA27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 08:53
otkacen?збунетост
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 11:40
Sekogas sum vo temni boi
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2007 во 23:32
спортски тип сум јас и носам претежно темни бои,иако ми кажале дека црвената боја многу убаво ми стои!трепкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.