IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Психолози во училиштата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Психолози во училиштата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
Автор
Порака
ance Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ance Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 20:34
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

c c c c c......psiholozite denes se tolku psihopatski nastroeni so e sramota da sedam vo fotelja i da zemaat plata i odvereme navreme da jadat lajna.....

A TI ODKADE TAKVO MISLENJE IMAS ZA PSIHOLOZITE
BAS ME INTERESIRA
TIE SE BAS FINI I NORMALNI LUGE,A AKO TI IMAS PROBLEM SO NESTO TOA E DRUGO   
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 21:20
Originally posted by ance ance напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

c c c c c......psiholozite denes se tolku psihopatski nastroeni so e sramota da sedam vo fotelja i da zemaat plata i odvereme navreme da jadat lajna.....

A TI ODKADE TAKVO MISLENJE IMAS ZA PSIHOLOZITE
BAS ME INTERESIRA
TIE SE BAS FINI I NORMALNI LUGE,A AKO TI IMAS PROBLEM SO NESTO TOA E DRUGO   
NE VERUVAM DEKA ALEKTA IMA PROBLEM TUKU SI KAZA SAMO MISLENJE KOE MOZE NAS DA NI SE DOPAGA ILI NE
Кон врв
ance Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ance Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 21:26
Originally posted by beleg beleg напиша:

Originally posted by ance ance напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

c c c c c......psiholozite denes se tolku psihopatski nastroeni so e sramota da sedam vo fotelja i da zemaat plata i odvereme navreme da jadat lajna.....
A TI ODKADE TAKVO MISLENJE IMAS ZA PSIHOLOZITE BAS ME INTERESIRA TIE SE BAS FINI I NORMALNI LUGE,A AKO TI IMAS PROBLEM SO NESTO TOA E DRUGO   
NE VERUVAM DEKA ALEKTA IMA PROBLEM TUKU SI KAZA SAMO MISLENJE KOE MOZE NAS DA NI SE DOPAGA ILI NE

ALEKTA GI VREGA PSIHOLOZITE NE KAZA SVOE MISLENJE
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 22:11
и ние не ги сакавме психолозите ( до душа ,педагозите ).....оти нормално бевме ,,од другата страна на боиштето ,,   ......НО........секако тие не се негативци зар не  , секако дека има деца што имаат потреба од нивни совет ,грижа......
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 22:13
ЛП празнете плс.......
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 22:59

Originally posted by ance ance напиша:

Originally posted by beleg beleg напиша:

Originally posted by ance ance напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

c c c c c......psiholozite denes se tolku psihopatski nastroeni so e sramota da sedam vo fotelja i da zemaat plata i odvereme navreme da jadat lajna.....
A TI ODKADE TAKVO MISLENJE IMAS ZA PSIHOLOZITE BAS ME INTERESIRA TIE SE BAS FINI I NORMALNI LUGE,A AKO TI IMAS PROBLEM SO NESTO TOA E DRUGO   
NE VERUVAM DEKA ALEKTA IMA PROBLEM TUKU SI KAZA SAMO MISLENJE KOE MOZE NAS DA NI SE DOPAGA ILI NE

ALEKTA GI VREGA PSIHOLOZITE NE KAZA SVOE MISLENJE

abe ne krevajte tolku mnogu prasina za niso.tipkata si kaza svoe mislenje za psiholozite vo skolite.moe mislenje e deka e vo pravo poso sum imal takvo iskustvo,odnosno sum nemal nikakvo iskustvo.znam samo ednas deka sakaa da me izbrket od osnovno zaradi to so sum pukal petardi vo skolsiot dvor i mesto da odime kaj psihologot ne odnesoa kaj pedagogot i natamu e poznato,vikanje,zakanuvanje i slicno so predizvika problemi doma kaj site ucenici so bevme involvirani vo slucajot.pa daj kazete kakvo mislenje bi trebalo da imam.

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2006 во 14:10

Originally posted by ance ance напиша:

Originally posted by beleg beleg напиша:

Originally posted by ance ance напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

c c c c c......psiholozite denes se tolku psihopatski nastroeni so e sramota da sedam vo fotelja i da zemaat plata i odvereme navreme da jadat lajna.....
A TI ODKADE TAKVO MISLENJE IMAS ZA PSIHOLOZITE BAS ME INTERESIRA TIE SE BAS FINI I NORMALNI LUGE,A AKO TI IMAS PROBLEM SO NESTO TOA E DRUGO   
NE VERUVAM DEKA ALEKTA IMA PROBLEM TUKU SI KAZA SAMO MISLENJE KOE MOZE NAS DA NI SE DOPAGA ILI NE

ALEKTA GI VREGA PSIHOLOZITE NE KAZA SVOE MISLENJE

e sega vaka: sum bila vo povekje skoli i kaj so ziveam i nadvor od gradov i vo mnogu skoli gi znam psiholozite

a toi ance ako si nesposobna da razlikuvas mislenje od navreda togas to e tvoj problem....butel2 ako ne ti se svigja moeto miselnje prasaj zosto e takvo a ne vednas da vregjas

imam sigurno pricina so sum napisala takva replika ok???

e sega vi e jasno????? znaci???? gi znam psiholozite od povekje skoli iiii nivnata rabota , nivniot princip na rabota isto taka

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2006 во 14:23
Кажи еден навредлив збор со кој јас овде било кого сум навредила. Ти си модератор овде и прва треба реагираш на непристојните зборови , а не самата да ги користиш.

Што се однесува до мислењето, секој има право на свое мислење, јас може да се сложам или не, што е исто мое право. Разликата е во изразувањето, па сакаш лути се или не или сметај го ова за навреда, меѓутоа не е лошо да поработиш на својот вокабулар.

Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2006 во 15:05

ti ne si toj so mene treba da me prekoruva za moeto moderatorstvo....vo sekoja replika so ja imas napisano vo site temi naglasuvas za moeto moderatorstvo....ako ti se zamras tolku so mene tvoj problem...a ako nekoj mene smetal deka treba da me postavi za moderator toa ne znaci deka jas ne smeam da go kazuvam ona so go mislam vo forma kako so sakam jas ok?

i te molam ako se zamras Ti tolku so emnee pisi mi LP.....a ne vaka na skeoja tema

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
ance Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ance Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2006 во 19:24
,nemam zborovi alekta
Кон врв
Izabela Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izabela Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2006 во 19:29
Ubavo si kaza alekta, psiholozite se drski i ne ja obavuvaat svojata rabota
Кон врв
SINO Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SINO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2006 во 19:48
ПСИХОЛОЗИ ВО ШКОЛИТЕ

Тема е сосема ОК (да мислев поинаку немаше да пишувам).

Моето мислење е слично со некои од форумџииве.

Мислам дека психолозите кои работат во школите се неспособни и недораснати за функцијата и позицијата која ја имаат. Многумина од нив немаат поим како да ги исполнат работните денови, немаат поима што да прават од се*е и со се*е додека се на работа, постојано им се дерат на децата и се снебиваат. Навистина се “губење време“. Јас имам сретнато неколкумина од нив и сите би ги окарактеризирала како потполно зависни од училиштето во кое работат, неспособни да направат нешто на своја иницијатива, неспособни да работат на унапредување на здравјето на децата, туку напротив, служат како страшила и се затскриваат зад својата (инаку прекрасна) професија. Се фураат на она “јас сум психолог“ и мислат дека со самото тоа свршиле работа.
Понатаму, мислам дека најголемиот дел од психолозите во училиштата се врскаџии, ја фатиле фотељата, цицаат од буџетчето на државава и вегетираат до пензија.
Велам, најголемиот дел од нив се такви.
И сосема за крај, одговорно тврдам дека помалку од 1% од психолозите во училиштата го надополнуваат своето знаење, напротив, мислат дека со самото тоа што завршиле психологија се станува психолог. Многу се суетни и самобендисани и наместо да учат од ден на ден се повеќе и наместо да ги прошируваат своите знаења тие чмаат од 7,00 до 13,00 и после бришка дома.
Е, стварно се катастрофа ....
Нешто сум збесната деновиве
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2006 во 22:15

Originally posted by SINO SINO напиша:

ПСИХОЛОЗИ ВО ШКОЛИТЕ

Тема е сосема ОК (да мислев поинаку немаше да пишувам).

Моето мислење е слично со некои од форумџииве.

Мислам дека психолозите кои работат во школите се неспособни и недораснати за функцијата и позицијата која ја имаат. Многумина од нив немаат поим како да ги исполнат работните денови, немаат поима што да прават од се*е и со се*е додека се на работа, постојано им се дерат на децата и се снебиваат. Навистина се “губење време“. Јас имам сретнато неколкумина од нив и сите би ги окарактеризирала како потполно зависни од училиштето во кое работат, неспособни да направат нешто на своја иницијатива, неспособни да работат на унапредување на здравјето на децата, туку напротив, служат како страшила и се затскриваат зад својата (инаку прекрасна) професија. Се фураат на она “јас сум психолог“ и мислат дека со самото тоа свршиле работа.
Понатаму, мислам дека најголемиот дел од психолозите во училиштата се врскаџии, ја фатиле фотељата, цицаат од буџетчето на државава и вегетираат до пензија.
Велам, најголемиот дел од нив се такви.
И сосема за крај, одговорно тврдам дека помалку од 1% од психолозите во училиштата го надополнуваат своето знаење, напротив, мислат дека со самото тоа што завршиле психологија се станува психолог. Многу се суетни и самобендисани и наместо да учат од ден на ден се повеќе и наместо да ги прошируваат своите знаења тие чмаат од 7,00 до 13,00 и после бришка дома.
Е, стварно се катастрофа ....

    

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 00:01
Јас со те*е воопшто не се замарам, твој проблем што културата не ти е на ниво, а тој што те поставил за модератор, хмм, веројатно си ги исполнила неговите критериуми.

Лични пораки се пишуваат кога на некого имаш нешто лично да му кажеш и што не е за јавност, јас те*е не те познавам за ти пишувам такви пораки, а ако ти сметаат моите коментари во врска со твоите непристојни зборови....жалам, ама како што и самата кажа , јас ќе си го пишувам моето мислење без разлика дали на некого му смета или не.

Тоа што си модератор го напоменувам и ќе го напоменувам на секој твој непристоен збор, затоа што веројатно и не си запознаена со своите обврски што ги имаш како модератор.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.