IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Фотографии на трансродни спортисти !
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фотографии на трансродни спортисти !

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Фотографии на трансродни спортисти !
    Испратена: 29.Јануари.2019 во 19:25
Чудна тема, но почудни луѓе што се наоѓаат себеси во спротивен пол и како такви да делуваат сигурно, убаво и да се напреваруваат званично како спортисти т.р. трансродни спортисти!
Темата сосема случајно ја отворив за да ги избришам фотограифите од темата „Атрактивни спортиски, но не тенисерки“, оти ете постојат и други „спортиски“ кои се напреваруваат на Олиписките игри, а не се жени, всушност се транс жени, т.е. се нешто трето! тага


Изменето од bijonse1 - 29.Јануари.2019 во 19:29
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2019 во 19:26
Zsuzsanna Jakabos

 Related image  Image result for Zsuzsanna Jakabos
 Related image  Related image  Image result for Zsuzsanna Jakabos Image result for Zsuzsanna Jakabos trans woman  Related image  Related image

сосема случајно за да постирам убава спортиска одбирам спорт кој дава најидеално и најсекси тело т.е. пливање...и покрај другото ја одбрав ова пливачка како онака атрактивна иако малку не ми се допаѓаше нејзиното дупе без женски атрибут- бутки, ама ајјј сепак решив таа да ми биде избраничка на ова тема, наоѓајќи најубави нејзини фотографии плазење
за да на крај на мое големо изненадување и воедно разочарување дека сум одбрала всушност маж кој си го сменил полот и според тоа како транс има право да се напреварува во женска конК*ренција на пливање и да биде регистирана како жена трансродни спортист збунетост
Јакабос Зузсана од Унгарија се натпреваруваше во Шангај, Меѓународниот олимписки комитет конечно ги ажурираше своите упатства за трансродни спортисти!
Немам коментар каде отидна светот изненадување
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2019 во 19:47
   Related image   Related image

Најатрактивната Олимписка пливачка (пливач) се омажила за својот тренер Иван Петров, Роден/а на 3 април 1989 година, Зузсана Јакабос, денес унгарски пливач_ка, која трипати се натпреварувала за Унгарија на Летните олимписки игри 2004, 2008 и 2012 година,
Нејзините најзначајни успеси вклучуваат: шестото место на Олимпијадата (4 × 200 метри слободен стил, Пекинг 2008 и Рио 2016), седма поставеност на Олимпијадата (200 метри пеперутка, Лондон 2012), европски шампион (4x200m freestyle relay, Лондон 2016) (200 метри пеперутка, Будимпешта 2010, 200 метри пеперутка, 400 метри мешавина, 4x200 метри слободен стил, Дебрецен, 2012), четирикратен бронзен медал на Европското првенство (400 метри медал, Будимпешта, 2010, 4 × 200 метри слободен стил, Берлин 2014, 400 метри мешавина, 4 × 100 мешана реле, Лондон 2016), двократен европски шампион, двократен сребрен и петкратен бронзен медал.

Zsuzsanna Jakabos hot women picture   Zsuzsanna Jakabos too sexy photo

Zsuzsanna Jakabos very hot photo  Zsuzsanna Jakabos damm hot photo

Изменето од bijonse1 - 29.Јануари.2019 во 20:04
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2019 во 20:14
... не знам дали темата е соодветна нека се избрише темата ако мисли модераторот дека не добра...не сум поборник на менување на пол, напротив против тоа сум ...мислам не знам како ќе се разбере темата за да не се добие погрешна порака... односно јас се чудам како може вака да се трансформира преку ноќ... 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.