IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Конзумација на овошје
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Конзумација на овошје

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 351
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Конзумација на овошје
    Испратена: 09.Декември.2018 во 02:05
Денови разбрав дека не е убаво да се јаде овошје непосредно после јадење. Додека се вари потешката храна тоа почнува да ферментира или да прави други хемиски процеси што ни го копаат желудникот. А стопати сум осетил и еве вака разбрав и некако ми има логика, може на некој не му смета ама еве сепак ја да забележам..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.