IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Сергеј Варошлија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сергеј Варошлија

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Сергеј Варошлија
    Испратена: 09.Декември.2018 во 01:22


Таман почна да ме бендисува овој Сергеј   голема насмевка


Ќе плати ли скапо Сергеј Варошлија за радиоактивните чевличиња?!

Сергеј Варошлија и Елена Стефановска

Однесувањето и комуникацијата на Сергеј Варошлија се спротивни на начелото за заштита на достоинството на личноста и се непримерни за јавна комуникација преку телевизија. Вака одлучи Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги која по добиена претставка извршила вонреден програмски надзор врз емисијата „Мода со Сергеј Варошлија“ емитувана на 1 ТВ на 22 и 30 октомври и 8 ноември 2018 година.

Надзорот покажал дека се основани наодите од Претставката, според кои во овие изданија на емисијата „Мода со Сергеј Варошлија“ се застапени непристојни коментари, недолични описи, јавно изложување на подбив, погрдна експресивна лексика и говор кој може да биде сметан за навредлив, а кој се однесува на физичкиот изглед на подносителката на Претставката.

Сергеј во емисијата упати низа критики за изгледот на водителката која води емисија за живот со стил, посочувајќи дека е облечена во ќеса за ѓубре, има гнездо на главата, со прќена коса и метастази на истата…

Ќе го чинат ли Сергеј Варошлија скапо „радиоактивните“ чизми на Елена?!

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2018 во 18:41
Не го читам текстов у целост.
Поготово шо дошло у ред да го стаат баш ради Елена.
Претпоставувам Ристеска.На фејсбук имаше некои
бурни реакции за неумесните коментари,го ѕирнав
видеото и доволно ми беше да си знам за редовно да
го прескокнувам.
Па ако има вистини и у она од Божиновски за измамите.
Не,не толку ај да прескокнам пак јас.
Ова ради чистиот воздух деновиве малце подзабораив
колку загадено општество сме.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2018 во 19:28
Не е Ристевска, таа има проблем со Боки намигнување

Ова е за Елена Стефановска, водителка

Ама не го прескокнувај секогаш, некогаш погледај го
Иако знае да претера, но за многу работи е во право

Знаеш што се не се става на инстаграм, па овој малку и 
како препрека им доаѓа
Емисијата е доста гледана и коментирана, па не е баш 
најдобро да се најде човек на тапет таму голема насмевка
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2018 во 20:53
A....A,хаа Боки.
Шта би хер Жика реко.-Све мој до мојега
Не пратам и немам инстаграм.
У принцип и на фејсбук реткост е слики да ставам.
Освен по порака со повод.Дури и на профилна една
ако ставам претходната ја бришам.Така да немам
некој нагон и за да гледам многу многу туѓи слики.
Поготово што се претера...
Но сепак рандом да си бараш жртви за глумење критериум,
доколку е рандом а не порачано.Оти кај нас и тоа бива.
Од негова страна е невкусно за мојот ми ти укус.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.