IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Travel buddies
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Travel buddies

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
girlXXX Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Ноември.2018
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај girlXXX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Travel buddies
    Испратена: 24.Ноември.2018 во 23:30
Мислам дека нема ваква тема.
Ми фали друштво за патување. Баш кога јас сум слободна сите околу мене се зафатени или финансиите им се проблем :)
Патувањето е секогаш подобро во друштво па во темава би можело да пише секој кој е слободен и расположен за патување.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2018 во 12:19
Ја од искуство надвор од државава секогаш сум си поминувал поубаво сам.
Единствено можеби во Будимпешта добро ќе ми дојдеше друштво!
И како дестинација сигурно пак ќе ја одберам така,во друштво.
Иако сега па и не е така страшно гујо ни е таму.
Но да се навратам на темава.Не би играл јас вака.Генерално
секој со своите каприци и сме си прибрани на форумов.Но сепак
не би барал у ова време-невреме на овој начин луѓе за
заедничко патување.Ќе претпоставам дека си млада докај 25 години
и сеуште багажот од искуство ти е полн со ентузијазам и желба
за дружење.Рационалноста и претпазливоста ни доаѓа од лошите
искуства,па во тој контекст една мудрост.
Паметниот учи од своите грешки,
мудриот од туѓите
само будалиот ги повторува!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.