IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ШТО Е ПРОБЛЕМОТ СО ДЕНЕШНИТЕ АРАПИ МУСЛИМАНИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ШТО Е ПРОБЛЕМОТ СО ДЕНЕШНИТЕ АРАПИ МУСЛИМАНИ

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ШТО Е ПРОБЛЕМОТ СО ДЕНЕШНИТЕ АРАПИ МУСЛИМАНИ
    Испратена: 08.Октомври.2018 во 04:27
Неколку пати во минатото од членовите се поставуваше прашањето зошто денешните муслимански држави научно и технолошки се наогјаат далеку зад западните кога се тврди дека Исламот е понапреден како верска/социјална/општествена доктрина во светот. Зошто денешните исламски земји толку многу заостануваат и муслиманите само се повикуваат на некогашните напредоци од почетокот на Исламот додека за денешнината нема што да говорат. 

На овие прашања одговараат самите муслимани од посочените видеа кои се телевизиски  интрвјуи од арапските земји.

Изменето од Messenger - 08.Октомври.2018 во 04:37
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.