IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Депилирање vs. бричење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Депилирање vs. бричење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314>
Автор
Порака
ana_lucka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana_lucka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 05:53
Depilacija so vruc vosok e najloso nesto sto moze da go napravite. Znaete li kolku pred vas se depilirale so istiot vosok? Znaete li kakvi bolesti imaat? Znaete li deka ogromen broj bakterii si stojat vo toj vosok duri i se hranat od nego?
Ladna depilacija moze, sum probala, samo sto se pojavuvaat podrasnati vlakna.
Najdobro e secerna depilacija. Vlaknata se vadat vo pravec na rastenje, pomalku boli od ladna i povece trae, sum probala vo Split pred 2 meseci. Mi kazaa deka ima nekoj salon vo Kumanovo sto ja ima, amo koj ce ide do Kumanovo...
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 11:54
депилација во секој случај...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2009 во 12:46
топла депилација
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
bozanceto Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bozanceto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2009 во 21:08
I jas se depiliram pod pazuvite so masinka za depilacija na rowenta. BI sakala da znam dali toa e stetno za zlezdite i dali smeam da prodolzam da se depiliram????
Кон врв
sunshine_baby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 256
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sunshine_baby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 02:14
Ооо одамна поставено прашањево последно,ама ако и за другите совет.Никако под пазуви корнење на влакната!!!Ги правев тие марифети така,месец-два-три и одеднаш чувствувам болка и топче...ај ќе помине.Помина месец,топчето не помина,напротив порасна...порасна како просечно голем орев...страв во коски...отидов,што да ми кажат...циста се направила во каналчето каде што никнува влакното затоа што се запушило од дезодоранси и од тоа мислам дека се вика фоликулата на коренот на влакното која некогаш останува на површината на кожата после депилација.Па после со шприц чистење и антибиотици...циркуз!Се случува само од дезодоранс некоја пора да се воспали,ама поминува само,ама ова ....
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 20:02
Се служам со практичен начин- вит ленти за депилација...среќа
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 03:13
денеска свежо депилирана
Кон врв
NaturalBlonde Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Doll Domination

Регистриран: 20.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NaturalBlonde Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 09:47
Извесно време се депилирав со вит-кремата, ама ми излегуваа ситни брунчиња и почнав само со лентите..
Our bodies are prisons for our souls. Our skin and blood, the iron bars of confinement. But fear not. All flesh decays. Death turns all to ash. And thus, death frees every soul.
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 14:51
Depilacija so topol vosok-doma, so laden-na kozmeticar, se depiliram nasekade.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 18:47

Мојот влакнест живот е решен со машинче за депилирање Браун-че. Супер си ја врши работата и го обожавамљубов

Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 18:57
Еднаш една моја бифша се депилираше со восок.
Мачкаше од восокот ко мармалад на нозете и пота ги тегнеше во спротивна насока и насмеана и весела си тераше работа а ја цело време ја заридав и и дофрлав и се чудев шо им треба тоа бе,па за неколку влакненца никој не прави проблем,арно ама така чинело и така нека биде.

Арно ама џаолот ни ора ни копа.-Ме натера нешто да вида тоа чудо како работи и ајде ми намачка од мармаладот на бутот и ќутејќи ја тргна лентата.
Луѓе ви гарантирам дека врисокот го слушнаа сите во цело маало а јас ко ненормален скокав од болка цели 10 минути.
Вие жените сте чудна сорта.
Не ви треба депилација бе,ни едно машко нема да ви се налути поради неколку влакненца
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 19:15
Депилација(освен под пазуви).Мазно си е мазно
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 17:01
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Депилација(освен под пазуви).Мазно си е мазно





така е, шишки под мишки среќа


 п.с. се зезам намигнување
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 20:03
Се имам неколку пати зезнато со машинка и ненормално ме болешеплачење
Оттогаш користам вит крема и вит лентитрепкање
Мајка ми оди  на косметичар и сите тие ствари, ама јас не можам...
Ме тераше, ама јас ко мзга се инаета, не не и не!
Нема јас да дозволам да ме шлакаат со тие бљуотини со туѓи влакнаболен
Којзнае кој што депилирал со тој восок...Да ми извините, може некоја `онаквата` си ја депилирала...кул
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.