IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Ајде да се менуваме...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ајде да се менуваме...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 18>
Автор
Порака
kirealeks Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kirealeks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2006 во 21:36
абе ајде да се мењаме

ОД ОВОЈ ФОРУМ СУМ БАНИРАН...
Кон врв
Verica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Verica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2006 во 23:48
Ocajno da po ocajno nemoze da bide:) Bozja nevesta- sintezis ama se utepav od baranje..nikako da ja najdam..Ako nekoj ja ima pls neka ja praca, stojam na usluga so 160gb mp3 + mali milion cd-a, pa povelete:)
Pozdrav
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 09:59
ЛУЃЕ ја имате ли ТАБАКЕРА на српски или на било кој јазик? мислам дека е од Брегович ама не сум сигурна, тенкс однапред
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 13:19

za ovaa pesna stanuva zbor:  (ja pee Zdravko Colic)

TABAKERA muzika: G. Bregovic Tekst: M. Tucakovic - g.Bregovic A sada laku noc, prazna je tabakera, pomalo vara me ova atmosfera. U utorak na srijedu sve cini se uredu, sve cini se k’ o prije, a nista nije. A sada laku noc, poljubac u letu, dajes mi ga k’ o zadnju cigaretu. Sada spavaj tabakero, i ni za cim ne zali, jer na tebi su njeni inicijali. Tu tabakeru zauvjek mi ostavi, tu tabakeru, mali zalog ljubavi, tu tvoju zlatnu tabakeru, Dano, nek truje me lagano.


Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 13:31
Originally posted by blue blue напиша:

za ovaa pesna stanuva zbor:  (ja pee Zdravko Colic)

TABAKERA muzika: G. Bregovic Tekst: M. Tucakovic - g.Bregovic A sada laku noc, prazna je tabakera, pomalo vara me ova atmosfera. U utorak na srijedu sve cini se uredu, sve cini se k’ o prije, a nista nije. A sada laku noc, poljubac u letu, dajes mi ga k’ o zadnju cigaretu. Sada spavaj tabakero, i ni za cim ne zali, jer na tebi su njeni inicijali. Tu tabakeru zauvjek mi ostavi, tu tabakeru, mali zalog ljubavi, tu tvoju zlatnu tabakeru, Dano, nek truje me lagano.


јас ја имам и се друго од Здравко Чолич

ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 13:47
great :) togas, let's take the issue on LP level
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 17:11

Originally posted by blue blue напиша:

ËӁŠ¼à èìàòå ëè ÒÀÁÀÊÅÐÀ íà ñðïñêè èëè íà áèëî êî¼ ¼àçèê? ìèñëàì äåêà å îä Áðåãîâè÷ àìà íå ñóì ñèãóðíà, òåíêñ îäíàïðåä

 

 MIslam deka ja ima Delfin, ja imam slusano kaj nego

don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 22:50
samo sto ja dobiv na  mail od Delfincovski :) tri pati ura za prijatelceto!!!!!
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 22:55
седите седите не станувајте ...не морате нема проблем ок е .седнете ве молам.........     
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 23:00
ah ova muzikalnovo ni delfince, pa i skromno
Кон врв
darko13 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај darko13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2006 во 20:45
dali ke moze nekoj da mi ja prati sega jas sum na red od robert bilbilov ve molam mi treba itno fala odnapred. mailot mi e darkosk13@hotmail.com ili stavete link od kade da ja simnam
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2006 во 14:46
i jas JA SAKAAAAAAAAAMMM TAAAA
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2006 во 08:57

sega jas sum na red od robert bilbil

 никој ли ја нема ?

Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 19:34
Драги мои...ја има ли некој Дождови од Калиопи?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.