IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - После разделба...пријатели?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

После разделба...пријатели?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 404142
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2013 во 14:52

После разделба - пријатели?

Шо знам...
Тоа ми е како после сладолед да сменам на зелка салата...
.не знам


Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2013 во 14:53
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


После разделба - пријатели?

Шо знам...
Тоа ми е како после сладолед да сменам на зелка салата...
.не знам



И после не си била диеталка!

Јас сум за пријателство, ама знам дека нема да биде двострано.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2013 во 14:55


Е па не сум де. Јас сум за сладолед.голема насмевка
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2013 во 14:58
Па ако не си, ќе речеше - Од сладолед на шопска, не зелка. Ем има сиренце, ем е солена.

Или ќе правиш како емил, комбинација на сладолед и сирење.голема насмевка
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2013 во 15:00

А бе не можам такви комбинации, нели ме разбра.
Демек - после сладолед ништо друго не ми оди, ни шопска, ни марсовска
...
Читај меѓу редови де...намигнување


Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2013 во 15:02
Не смеам да читам меѓу редови, забрането било.
Ама мислата ми остана на истото, немаше да ти текне на зелка салата (туку некоја друга, цезар, шеф) да не беше диеталкаплазење


И сега сакаш да кажеш дека не си останала со никого пријателка а? А непријатели?голема насмевка
Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2013 во 15:03
после сладолед може пак сладолед
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2013 во 15:10

После сладолед, може само сладоледголема насмевка, еве да бе го кажа.
Непријатели ми е исто како зелка салата или шопска ако сакаш.... не ми оди...намигнување



Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2013 во 16:43
Нема шанси...пријателството може да прерасне во љубов
но после разделба нема пријателство, секој на своја страна.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2013 во 17:36
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Нема шанси...пријателството може да прерасне во љубов
но после разделба нема пријателство, секој на своја страна.
 

сè зависи од причината поради која сте се разделиле да
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2014 во 22:54
Пријателство после разделба?

Дали навистина пријателство  после љубов е навистина возможно или е едноставно само еден начин да се маскира болката?

Вистината е дека пријателството после една љубовна врска само ја продолжува агонијата на едниот од бившите партнери, поточно на оставениот. Особено ако се уште сте вљубени, а недај боже и љубоморни, како ќе поднесете да го гледате саканиот во нова врска со убави, млади, забавни жени?

Друг проблем е што има голем ризик, а можеби и среќа(зависи од гледната точка), да станете пријатели само за секс. Ова најчесто има лош завршеток, ги засилува чувствата и надежите на оставениот партнер, болната разделба се одолговлекува во времето, бившиот не е ни свесен дека си поигрува со вашите чувства, верувајќи на кажаното дека сега сте само пријатели…И почнувајќи да се убедувате, дека штом нема шанса старата љубов да воскресне како феникс, тогаш барем ќе се трансформира во друга форма на постоење. Да, ама не. Нели се досетувате дека ќе бидете црешата на тортата дотогаш, додека на дневениот ред на бившиот не се појави нешто посериозно од секс за една ноќ. Се додека сами себе се залажувате и живеете во надеж, ги затварате вратите на вашата среќа и нова љубов.

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 14:50
Пријателството понекогаш може да се претвори во љубов, но
љубов во пријателство – никогаш.да
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 404142
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,781 секунди.