IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - ПОЈАС!!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОЈАС!!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Прашање: го ставате ли појасот кога возете...ама искрено!!!!
Одговор Гласови Статистика
54 [83,08%]
11 [16,92%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 16:32
дедо ми одбиваше да става појас,... и сега мислам дека многу ретко става,..... изненадување а моите,... иако не возат побрзо од 60голема%20насмевка,... секогаш се испреврзани со појасите голема%20насмевка
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 19:03
Jas pak, mozebi sum dosadna, ama eve....
 
Pojasot ne se stava da zadovolime nekoj zakon ili da ne ne fati policijata. Znachi, testovite sto gi pravat Avtomobilskata industrija kazuvaat na toa deka navistina pomaga da se spasi zivot ( pojas i vozdushno perniche, nikogash edno bez drugo).
 
Pred nekoj mesec imase edna soobrajkajka i tatkoto kako vozach ( toa sto velime mu sviri vo kolata ako ne stavi pojas) stavil pojas, arno ama decata ne gi vrzal so pojas (sekade ima takvi pa i tuka) izletaa od kolata. Ne znam kolku metri. Toj prezivea a decata normalno NE. E toa e tazno... тага. Da gi vrzal SIGURNO ke ostanea zivi... taka velea na TV. Tatkoto si pomina so grebnatinka a decata MRTVI... pa videte sega.
 
Ima poseben pojas za bremeni zeni pa i toj si go nosev. Inaku ako nemash takov pojas samo shteta mozi da si napravish ako go nosih.
 
 
Treba da mislime na drugite i na nas isto taka, a ne na policija ili zakon pa togash da stavime pojas. Avtomobilskite kompanii troshat pari za podobar sistem za zashtita i mislam deka toa ne e za dzabe. Mislam deka ne se za ukras.  
 
Inaku da se pofalam polagam za kola drugiden pa aj neka mi e so srekaголема%20насмевка zatoa sum i vaka zabludana vo ova so kolive...
 
 
 
 
 
Прилепчанка
Кон врв
Himen Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Himen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 01:24
Pocituvana Biljana se nadevam deka imas pricina za castenje големо%20гушкање t.e. imas polozeno i deka sekogas ke bides vrzana (za svojot avtomobil)голема%20насмевка i jas ti posakuvam da te cuva Gospot a ne pojasot. Pozdrav
Кон врв
seki81 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seki81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2008 во 17:55
vozam 9 godini i nikogas ne sum stavil pojas ,a i nemam takva naprava bidejki mojot avtomobil fabricki nema pojas,i nemam nikakov problem
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2008 во 20:31
Originally posted by seki81 seki81 напиша:

vozam 9 godini i nikogas ne sum stavil pojas ,a i nemam takva naprava bidejki mojot avtomobil fabricki nema pojas,i nemam nikakov problem
 
збунетостзбунетост prv pat slusam deka nekoja kola fabricki nema pojas, kakva kola imas ako smejam da znam?
Кон врв
Himen Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Himen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 01:01
Pocituvana Seka samo Zastava 750 od 1970 godina (popoznato kako fikjo) nema sigurnosni pojasi голема%20насмевка a i ne mu se potrebeni zatoa sto denes nea mozis da ja vozis samo krenata na trupcinja плазење. Zagor menjaj vozilo zasto ostana vo mesto намигнување.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 19:36



Секогаш, ама буквално секогаш користам појас... без разлика дали возам или сум совозач.... дури понекогаш и на задното седиште... Не сум ниту плашливец, ниту опседнат со тоа, туку едноставно сум си претпазлив, бидејќи имам забележано дека во 1.000-ци случаи токму појасот го спасувал животот.











Изменето од james dean - 29.Јуни.2008 во 19:36
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 22:25
Секогаш. Тоа го научив во Германија 1999та. Прво нешто што ќе направш кога влегуваш во автомобил со намера да се движиш е: СТАВИ ПОЈАС!
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2008 во 15:22
za vozac e mnogu polosho da vozi so pojas odkolku bezpojas bidejki prav vozac vo nikoj slucaj ne bi go pustil volanot od race plus vo slucaj na stranicen sudar mnogu pogolema e verojatnosta da zaginete ili dobiete teska povreda ako si vrzan so pojas no za na otvoreno sekogash da se nosi pojas inace generalno sum protiv pojasot
Кон врв
seki81 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seki81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2008 во 15:07
moja kola nema pojas i ne se zamaram so toa stavi vadi
Кон врв
samir_sneijder Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мадридиста

Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 155
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samir_sneijder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 09:23
Па добро бе каква кола имаш кажа еднаш дека нема појас.???
Иначе ја не ставам појас секогаш....понекогаш
OooOooOoOOooПразно..ОооОоОоОоООоО
Кон врв
Mjauuuuu Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mjauuuuu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 09:28
Никогаш не тргнувам без појас
Just_Do_It!!!     Tomorow.... :))
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 18:18
Originally posted by dark dark напиша:

za vozac e mnogu polosho da vozi so pojas odkolku bezpojas bidejki prav vozac vo nikoj slucaj ne bi go pustil volanot od race plus vo slucaj na stranicen sudar mnogu pogolema e verojatnosta da zaginete ili dobiete teska povreda ako si vrzan so pojas no za na otvoreno sekogash da se nosi pojas inace generalno sum protiv pojasot
 
Moram da ti go kazam ova - POSTOV TI E CHISTA GLUPOST!!!!!лутина
Прилепчанка
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 19:07
Stavam pojas shtom sum vo avtomobil. Voopshto ne mi e prijatno da sedam bez pojas, se naviknav ... i toj shto sedi do mene ako saka jas da go vozam ke stavi pojas !!!
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,500 секунди.