IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - ПОЈАС!!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОЈАС!!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Прашање: го ставате ли појасот кога возете...ама искрено!!!!
Одговор Гласови Статистика
54 [83,08%]
11 [16,92%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 08:50
Himen,gzabe e ti i jas da gi pocituvame pravilata. Ti gi pocituvas, isto i jas( dobro skoro sekogas , kaj sto znam deka mozam toa da si go "dozvolam" ) no kako sto rece brza... NE e samo do nas, ima i drugi korisnici vo soobrakajot, koi mozebi ne gi pocituvaat pravilata, togas dzabe ti sto vozis pravikno koga toj ke napravi so TEBE sudar.....

Sekoj si iam pravo na svoe mislene... No mene me cudi zosto koga si prinuden od policija nosis kajs... a inace ne go koristis

Golem pozdrav
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2008 во 03:58
sekoj si pravi kako sto mu odgovara niv, nikoj nemozi da natera nekoj so sila da si stavi pojas, toa je mnogu nesto prosto za da ne se povredite samite a i drugi pojas treba da se stavi i da ne se vozi brzo.
vrtyuwged
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2008 во 22:29
.....nikoj nemozi da natera nekoj so sila da si stavi pojas,......................

more,...da si u pametnite zemji,..da vidish kako ke te nateraat ,....osven ako si poln so pari,...pa,ne znaesh kako da gi troshish,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 12:18
Originally posted by brza brza напиша:

.....nikoj nemozi da natera nekoj so sila da si stavi pojas,......................more,...da si u pametnite zemji,..da vidish kako ke te nateraat ,....osven ako si poln so pari,...pa,ne znaesh kako da gi troshish,..


brza, i kaj nas ima zakon, no kako sto rece, PAMETNA zemlja ( makedonija e daleku od toa, nazalost) kaj nas, ajde ke fatam prijatel ke mi sredi ke ja izbrise kaznata, i na kraj sto ke ostane? samo siromaviot da plati!!!!
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 22:29
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

.....nikoj nemozi da natera nekoj so sila da si stavi pojas,......................more,...da si u pametnite zemji,..da vidish kako ke te nateraat ,....osven ako si poln so pari,...pa,ne znaesh kako da gi troshish,..


brza, i kaj nas ima zakon, no kako sto rece, PAMETNA zemlja ( makedonija e daleku od toa, nazalost) kaj nas, ajde ke fatam prijatel ke mi sredi ke ja izbrise kaznata, i na kraj sto ke ostane? samo siromaviot da plati!!!!


Казната ке ја избришеш , секако ако предходно самиот не бидеш избришан заради не употреба на сигурносен појас!!!
СРЕЌНО!!!
car's freack
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 11:10

POJAS SEKADE I SEKOGASH!!!

Uste na pochetokot od mojot prestoj tuka se naviknav i prvo sto pravam e da go stavam pojasot bilo kade da odam... pa i za 2 metri. Sega polagav za kola i pojas sekade se stava iskluchok e samo kaga parkiras togas mozi da go izvadis, a i ne mora. Postojano ima policiski kontroli, radari i sl. pa kontroliraat sé. Na televizija postojano ima kampanji i kazuvaat kolku nesreki imalo i kako se sluchile i normalno tie bez pojas mnogu poloso pominuvaat, da ne recham izletuvaat od kolqa i KRAJ NA ZIVOTOT. Mnogu smrtni sluchai mozat da se izbegnat ako imate pojas. Pojasot vo NIKOJ SLUCHAJ ne go zamenuva vozdushnoto perniche (air bag). Posle sekoja sobrakajna nesreka se proveruva ispravnosta na pojasot (ako ste se vrzale).
 
Isto taka sakam da kazam za stolicite za bebinja vo kolata. Mora da gi imate za da vozite so bebe. Za sekoja vozrast ima posebna. Deteto si odi komotno si spija (obozavaat vo kola, vednash zaspivaat) sigurni site komotno si patuvame. Ako nemate ne nosete deca v kola. RESEN PROBLEM!!! Ispituvanjata sto se pravat pokazuvaat deka e mnogu nes¡gurno so dete v race da patuvas. Pri pomal ili pogoles sudir izletuva od kola. Ne mozis da go kontrolirash.
 
Znam deka kaj nas locho se vozi a i soobrakajnata infrastruktura e KATASROFA ama toa ne treba da bide izgovor.
 
POJASOT SPASUVA ZIVOTI!!!  
Прилепчанка
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 15:03
Ако во нашата кола не ставиш појас, и возачот и совозачот, свири и може буквално памет да ти извади Така да, немаме избор а тоа секако е добра работа
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 15:27
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Ако во нашата кола не ставиш појас, и возачот и совозачот, свири и може буквално памет да ти извади Така да, немаме избор а тоа секако е добра работа
 
Izvini, ama sviri samo koga ne e staven pojasot na vozachot. Ne sviri za sovozachot. Sto ako sam se vozish so kolata? I ne sviri ako odis so prva. Na primer parkirash.... ama nema vrska... samo taka spomnuvam...
 
Pozdrav
Прилепчанка
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2008 во 13:34
Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Ако во нашата кола не ставиш појас, и возачот и совозачот, свири и може буквално памет да ти извади Така да, немаме избор а тоа секако е добра работа

 

Izvini, ama sviri samo koga ne e staven pojasot na vozachot. Ne sviri za sovozachot. Sto ako sam se vozish so kolata? I ne sviri ako odis so prva. Na primer parkirash.... ama nema vrska... samo taka spomnuvam...

 

Pozdrav


Нашата свири и за совозачот, знам зошто секогаш заборавам да ставам појас
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 00:54
a,zoshto mojata ne sviri?!збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Himen Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Himen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 02:04
Pocituvana Monuska ima lek i za svirenjeto голема%20насмевка. Stavi go pojasot od pozadi sedisteto i gotovo намигнување.
Brza kaj tebe nemozi da sviri zasto nema vreme голема%20насмевка mnogu si brza.

P.S.  Sega Biljana ke me naprvi lom плазење


Изменето од Himen - 16.Јуни.2008 во 02:05
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 09:42
Originally posted by Himen Himen напиша:

Pocituvana Monuska ima lek i za svirenjeto голема%20насмевка. Stavi go pojasot od pozadi sedisteto i gotovo намигнување.
Brza kaj tebe nemozi da sviri zasto nema vreme голема%20насмевка mnogu si brza.

P.S.  Sega Biljana ke me naprvi lom плазење
 
 
Aman be Himen, sto si se isplashil tolku od mene... nisto ne ti velam. голема%20насмевка
 
Inaku sakav da ti recham neshto ama ne velam....црвенеење 
 
Pozdrav
 
 
Прилепчанка
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 13:46
Originally posted by Himen Himen напиша:


Pocituvana Monuska ima lek i za svirenjeto голема%20насмевка. Stavi go pojasot od pozadi sedisteto i gotovo намигнување.Brza kaj tebe nemozi da sviri zasto nema vreme голема%20насмевка mnogu si brza.P.S.  Sega Biljana ke me naprvi lom плазење


Почитуван Химен ( ) штом свири тоа значи дека има причина и не треба лек, туку треба да го ставам појасот и да преживеам во случај на сообраќајка (скраја да е). Сериозно, појас мора да се става, сите ги карам зошто беспотребно си го ризикуваат животот.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 14:32
NE razbiram zasto nekoi osobi tolku se protiv kajsot!!!
no sekoj sto ke im zboruva deka potreben e i moze zivot da spasi zaludno si gi trosi zborovite, tie sekogas bez nego vozele i ponatamu ke vozat bez bego... zalosno...
 
samo ne bi trebalo i drugi osobi da ubeduvaat deka pojasot ne vredi za nisto
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.