IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Омраза vs рамнодушност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Омраза vs рамнодушност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 23:12
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

povekje boli ramnodushnost....koga nekoj te mrazi mora da mu znacis cim te mrazi.... (vo najgolem broj slucai) ... e ramnodusnosta ... znaci deka ne te smetaat za ziv....

то шо сакав да го кажам на прост и едноставен начин.БРАВОС

   

 

 

 

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2006 во 23:30

koj me mrazi decata da mu licat na mene

voa samo za inat na Carnation-te pisa na filozofija aj smej cepni me

respect my authoritaaa
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2006 во 02:28
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

koj me mrazi decata da mu licat na mene

voa samo za inat na Carnation-te pisa na filozofija aj smej cepni me

dobredojde vo svetot na filozofijata

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 22:22
omrazata e teska ne samo na zbor tuku i psihiki. Jas ne se optovaruvam so takva rabota omraza ednostavno onie sto tolku knogu mi zgresile pa stignale do toj stepen da gi mrazam gi brisam od mojot zivot i se ponesuvam so niv kako da ne postojat. Nikoje ne e tolku dostoen da me optovaruva so cuvstva koi ne sakam da gi imam.  no That's me
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
dambi5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dambi5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2006 во 01:32

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

omrazata e teska ne samo na zbor tuku i psihiki. Jas ne se optovaruvam so takva rabota omraza ednostavno onie sto tolku knogu mi zgresile pa stignale do toj stepen da gi mrazam gi brisam od mojot zivot i se ponesuvam so niv kako da ne postojat. Nikoje ne e tolku dostoen da me optovaruva so cuvstva koi ne sakam da gi imam.  no That's me

 poubo ne znam dali nekoj mozit da kazit. BRAVOOOOOOOOOOO ALAL DA TI E

смеењето го продолжува животот
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 18:47
Originally posted by dambi5 dambi5 напиша:

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

omrazata e teska ne samo na zbor tuku i psihiki. Jas ne se optovaruvam so takva rabota omraza ednostavno onie sto tolku knogu mi zgresile pa stignale do toj stepen da gi mrazam gi brisam od mojot zivot i se ponesuvam so niv kako da ne postojat. Nikoje ne e tolku dostoen da me optovaruva so cuvstva koi ne sakam da gi imam.  no That's me

 poubo ne znam dali nekoj mozit da kazit. BRAVOOOOOOOOOOO ALAL DA TI E

uste da mi kazis i deka ojte i ne znam

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 08:44
уууффффффф
РАМНОДУШНОСТА е нешто што убива во појам ,,тиха патња,,
ако некој има ОМРАЗА кон те*е бар знаеш на шо си и некако го ТАНГИРАШ, ама коа е РАМНОДУШЕН никако не го тангираш и тоа е ужасен факт
Motivation is game in my hands
Кон врв
Queen Bitch Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Queen Bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2006 во 21:08
Ramnodusnosta mnogu poveke me povreduva, bar so omrazata se pokazuva nekakvo cuvstvo
Don't wory be happy :)
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2006 во 21:09
omrazata elosha kon toj sto mrazi...losa energija emitira i na kraj mu se vraka vo forma koaj e losa po nego.

Zatoa ne MRZETE ...ne radi drugiot radi VAS SAMITEWink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2006 во 22:01
ponekogas, i omrazata i ramnodusnosta mis e cinat isti....
isto sranje...WinkWinkWink
Read an cry!!!!!
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2006 во 20:25
Originally posted by batt's batt's напиша:



omraza&ramnodushnost


sto e postrashno?
sto e ona sto ve povreduva poveke?



se trudam ni ednoto ni drugoto da ne dozvolam da me povredat
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2006 во 20:41
Originally posted by buceslatko buceslatko напиша:

ponekogas, i omrazata i ramnodusnosta mis e cinat isti....
isto sranje...WinkWinkWink


NE E ISTO I NEMOZE DA BIDE
PISUVAVME ZA RELIGII
UBAVO E COVEKOT DA E RAMNODUSEN ZA TUGJA RELIGIJA
A STASNO E AKO JA MRAZI DRUGATA
NE E ISTO
I NEMOZE DA BIDE
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2006 во 20:45
ne samo za religiite i voopshto vo zivotot e losho da mrazish...a ako te mrazat ednostavno ne primetuvaj,sekako nemozesh nishto da dokazesh...a ako e nekoj ramnodushen,pa dobro,mozda e do karakterot...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2006 во 20:47
NE REKOV SAMO ZA RELIGIITE
PISAV DEKA NE E ISTO I NEMOZE DA E ISTO
TOA TI E PRIMER ZA DOBRA RAMNODUSNOST
A DOBRA OMRAZA NEPOSTOI
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.