IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - ЧПП - Прашања околу хомо и бисексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЧПП - Прашања околу хомо и бисексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
Автор
Порака
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2007 во 01:17
Друго прашање некој? :)
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2007 во 01:19
a so ti se razbiras?
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2007 во 01:33
Па јас како бисексуалец кој има искуство од прва рака со геј светот, а и читано доста литература во врска со хомосексуалноста, како и земено час по human sexuality на колеџ во САД, се чувствувам доволно компетентен да одговарам на прашања од тој тип. Wink Smile  (леле ама испадна фалењееее Embarrassed LOL)

Секако, и друг кој има познавања од хомо- и бисексуалноста може да се вклучи во одговорите и објаснувањата. Немора да значи дека само јас ги имам сите одговори на сите прашања.

Пред да прашате некое прашање, прво прелистајте ги страниците од оваа тема да не некој друг го поставил истото прашање порано, па да било одговорено. Ако го нема, тогаш прашајте слободно.

-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2007 во 01:42
Originally posted by ReBeL ReBeL напиша:

...земено час по human sexuality...

Да се поправам, не само еден час, туку предмет, значи полагав. Wink


Изменето од RebeL - 13.Јануари.2007 во 01:42
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
leandra Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leandra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2007 во 12:50
Ме интересира Ребел твое мислење на:
Што е тоа толку силно што ја држи таа геј љубов:
-забрането ,е послатко
-тајноста што за жал мора да се одржува на високо ниво го крева адреналинот и силната потреба еден од друг или
-целосното разбирање меѓу себе,без глумење,тактики,и потреба од човек кој целосно те разбира(иако некој може да рече маж и жена се разбираат,нека не скока веднаш,тоа е јасно и дробено многу пати)
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2007 во 16:43
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Tocno e deka homosexualcite ne pretstavuvaat zakana za opstestvoto i vo nikoj slucaj ne mozat da bidat ramneti so psihopatite, no ako nazvlezeme dlaboko, znaci ako pogledneme vo pozatskrienite odnosi i kopleksnosta na praasanjeto ke vidime deka vsusnost se raboti za ist koren od koj poteknuva problemot a toa e covekovata psiha.




nema vrska ova ama nikakva


Изменето од RebeL - 17.Февруари.2007 во 23:58
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2007 во 18:14
pa ovde se zboruva za sexualna orientacija
zasto sexot go vrzuvate sekogas so nasilstvo i kriminogenni dejstva

za da najdete koren ist kaj homosexualcite i nasilnici kriminalci?

mislev nema potreba od posiroko objasnuvanje
ne mi se pisuva od ringe ringe jaja
nego navistina sakam da svatime deka toa e samo sexualna orientacija

kriminalci ima i od homo i od hetero
netreba takvi teorii da se razvivat
se nevkusni

me natera hehheheh da se umoram kucajki
ne mi se luti kako so jas ne ti se lutam na texovite
zamo nekogas se konfrontirame nekogas ne
ne e loso toa



Изменето од anakin - 13.Јануари.2007 во 18:14
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2007 во 18:30
pa nema logika
koga homosexualci se stavat vo ista recenica so kriminalci

zasto nema logika

zatoa sto prasanje e dali razlicna sexualna orientacija sto ne e perverzija e problem so psihata

oti frojd rekol
vo sexot se e normalno
nenormalno e da se nema sex

jas nekako mu veruvam

sepak bese strucnjak vo taa oblast

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Ana_bt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ana_bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2007 во 12:09
Edno  prasanje:  Vo  prosek  na  kolku  godini custvuvate  deka  ve  privlekuva  istiot  pol...?Dali  toa  se  slucuva vo  pubertetot  ili  otkako ke  sozreete?
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2007 во 20:48
Originally posted by leandra leandra напиша:

Ме интересира Ребел твое мислење на:
Што е тоа толку силно што ја држи таа геј љубов:
-забрането ,е послатко
-тајноста што за жал мора да се одржува на високо ниво го крева адреналинот и силната потреба еден од друг или
-целосното разбирање меѓу себе,без глумење,тактики,и потреба од човек кој целосно те разбира(иако некој може да рече маж и жена се разбираат,нека не скока веднаш,тоа е јасно и дробено многу пати)

Вака сега леандра. Прво да ти напоменам дека мешаш геј секс во Македонија и љубов помеѓу геј личности. Второ, геј сексот не е забранет  ...  Тајност се одржува секако пред стрејт луѓе, но тоа не ја прави љубовта посилна. Можеби страста и желбата за секс да, но љубовта нема врска со тајната за неа.

А што вистински ја одржува љубовта помеѓу две геј/би личности, тоа е релативно. Немам конкретен одговор на тоа, кај секој е различно... Во основа слично како и кај стрејт луѓето.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
Kali Ma Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Ma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2007 во 21:17
Скоро и да нема разлики во врскте меѓу стр8-ериве и gay.
кавгите се исти: љубомора, (не)верност, почит, (не)возвратена љубов итн.

се сложувам дека геј секс е различно од геј врска. Многумина ги мешаат овие две работи кај нас (и геј и стр8 луѓе)....

Што вистински ја одржува љубовта во стр8 врска?
претпоставувам на ова прашање може да одговорите со најмалку 10 работи.... -- сосема истото би важело и во хомосексуалните врски...
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 12:22
Ај да ја оживиме темава голема%20насмевка

Некој да не има некое прашање во врска со хомосексуалноста и бисексуалноста?

Пред да поставите прашање, прво прегледајте ги сите страници/постови на темава, да не случајно е одговорено на тоа прашање порано.

И без хомофобични и дискриминаторски испади, оти оваа тема не е за тоа, туку чисто одговарање на прашања, разјаснување на некои нејаснотии, разбивање на стереотипи итн., на тема хомосексуалност/бисексуалност, сето тоа од прва рака.

На секој кој не се придржува на ова, ќе му бидат избришани постовите (да се надеваме Елени ќе биде доволно строга плазењеголема%20насмевка).

Ајде прашувајте! голема%20насмевка

(П.С.: не да се правам сам експерт на темава, секако и други можат да одговараат, нормално, компетентни намигнување )


Изменето од RebeL - 22.Март.2008 во 12:24
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 15:59
Пред некое време една девојка ме праша: Зошто те привлекуваат машки?

По кратка драматична пауза и одговорив со прашање: Ајде прво ти кажи ми зошто те привлекуваат машки, па потоа и јас ќе се обидам. Девојкава занеме и потоа ништо не кажа.

Некои работи едноставно немаат објаснување.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 09:32
Се си имат свое зошто и свое затоа ама понекогаш ние самите го одбегнуваме она второто!!!
Прашај ме мене зошто не ме привлекуваат мажи???
car's freack
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.