IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - ЧПП - Прашања околу хомо и бисексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЧПП - Прашања околу хомо и бисексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 8>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2006 во 08:43
Ништо страшно секој со својата сексуална ориентација .
Мене ме интересираше воопсто какво е гледањето на бисексуалците, како ги доживувате и едните и другите..?
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2006 во 08:54
Originally posted by nedopirliv nedopirliv напиша:

znaci spored tebe e vrodena.....jas znam deka nema takov gen sto se nosi uste od raganjeto ako ti si slusnal togas spodeli so nas.....spored mene site se ragame ednakvi...tabula rasa


Табула раса---да, ма и те како секој од нас си е со посебни гени кои си наследил од родителот, така да не сме сите ЕДНАКВИ.....почнувајки од боја на кожа
Motivation is game in my hands
Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2006 во 14:31

Originally posted by natalija natalija напиша:

Íèøòî ñòðàøíî ñåêî¼ ñî ñâî¼àòà ñåêñóàëíà îðèåíòàöè¼ à .
Ìåíå ìå èíòåðåñèðà øå âîîïñòî êàêâî å ãëåäàœåòî íà áèñåêñóàëö èòå, êàêî ãè äîæèâóâàòå è åäíèòå è äðóãèòå..?

Некако непотребно се интересираме за се и сешто. Ја не мислам за никој ништо - мислам за се*е. Што и да мислам јас за бисексуалноста (па дури и ти, Петко, Трајко и не знам уште кој), не е битно : таа постои.

Кон врв
Kali Ma Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Ma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 16:40

некој/а кажа дека бисексуалците преферираат секс со девојка. Не е точно.... бисексуалноста е потенцијал да се чувствува сексуална привлечност или да се има сексуални релации со луѓе од било кој пол... Степенот на привлечност може да е поголем кон едниот пол но се тек на време може да се менува.

Една пријателка еднаш ме праша: дали бисексуалците можат да бидат верни? во смисла ако се со машко секогаш ќе имаат потреба и од женско и обратно....
и заради тоа она наводно не ги сакала нив, пошто овие другиве знаеле што сакаат...

што мислите вие?

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 09:22
Originally posted by Macedalien Macedalien напиша:

Originally posted by natalija natalija напиша:

Íèøòî ñòðàøíî ñåêî¼ ñî ñâî¼àòà ñåêñóàëíà îðèåíòàöè¼ à . Ìåíå ìå èíòåðåñèðà øå âîîïñòî êàêâî å ãëåäàœåòî íà áèñåêñóàëö èòå, êàêî ãè äîæèâóâàòå è åäíèòå è äðóãèòå..?


Некако непотребно се интересираме за се и сешто. Ја не мислам за никој ништо - мислам за се*е. Што и да мислам јас за бисексуалноста (па дури и ти, Петко, Трајко и не знам уште кој), не е битно : таа постои.


Леле бе Маце каков си..што фали една информација плус минус одма ме скара Место да земеш да раскажеш што има ново ти ..
Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 13:33
Работата е во тоа што нема ништо ново : се се тоа дискусии од памтивек и смачено ми е се истите муабети да ги праиме. Ново - кога ќе се смени менталитетот на народов за земјата на поарно да ни тргне.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 13:40
еее Маци плус минус..има една изрека част изузетцима.
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2006 во 17:19

Originally posted by natalija natalija напиша:

еее Маци плус минус..има една изрека част изузетцима.

Наталија, те молам преведи  јас не учев српско-хрватски во основно.

-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2006 во 21:52
jas ke ti prevedam.....SEKOJA CEST NA ISKLUCOCITE
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2006 во 02:36
ФАЛА 
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
Toreador Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Toreador Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 12:50
Aј некој нека ми објасни што е ПАНсексуалност?  Ко демек привлечност кон личности без разлика на пол и сексуална ориентација?
CUTENESS OVERLOAD OF DOOM!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 13:22
Originally posted by Toreador Toreador напиша:

Aј некој нека ми објасни што е ПАНсексуалност?  Ко демек привлечност кон личности без разлика на пол и сексуална ориентација?


Преземено од Google:

Definitions of pansexuality on the Web:

  • Bisexuality is a sexual orientation characterized by aesthetic attraction, romantic love and sexual desire for both males and females. It is usually contrasted with homosexuality, heterosexuality, and asexuality.
    en.wikipedia.org/wiki/Pansexuality



  • ---Значи исто шо и бисексуалност. На американците (или британците) им се видело малце зборови во јазикот па ај ќе измислиме синоним.


    Изменето од RebeL
    -=Rules Are Made To Be Broken=-
    ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
    Кон врв
    skipy Кликни и види ги опциите
    Нов член
    Нов член


    Регистриран: 07.Април.2006
    Статус: Офлајн
    Поени: 1
    Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skipy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 04:56
    ќе се уклучам само за кратко.го прочитав целиот разговор и сум изненаден од конзервативноста на мак народ во 21 век.
    Има неколку современи научни претпоставки за етиологијата на хомосексуалноста за кои нема време да зборам сега.
    од гледна точка на психологијата---психата и самосознанието на еден човек и неговото изградување како личност можете да си го претставите како една пирамида.во основата на пирамидата се наоѓаат инстинктите кои се вродени безусловни и неможе да се контролираат;-глад , жед , чувство за самозаштита и за секс.-тоа е нешто што самиот човек неможе да го избира.за полесно да се убедиме во тоа дека вистинските хомо не го прават тоа ради популарност или некаква др. забава како што е познато меѓу луѓето,тргнете од фактот дека хомосексуалност е позната и меѓу животните. и уште поважно дека не е заразна)))
    мој совет не ги осудувај другите за да не бидеш осуден и ти ....
    ако размислите повеќе треба дури да ги сожалувате



    Изменето од RebeL
    Кон врв
    RebeL Кликни и види ги опциите
    Сениор
    Сениор
    Лик (аватар)

    Регистриран: 20.Април.2005
    Статус: Офлајн
    Поени: 656
    Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 05:38
    Ж = \
    Ш = [
    Ѓ = ]
    Ч = ;
    Ќ = '
    Љ = Q
    Њ = W
    Ѕ = Y
    Џ = X
    „ = @
    “ = #
    -=Rules Are Made To Be Broken=-
    ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
    Кон врв
     Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 8>
      Сподели тема   

    Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

    Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
    Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

    Страницата е генерирана за 0,219 секунди.