IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - ЧПП - Прашања околу хомо и бисексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЧПП - Прашања околу хомо и бисексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ЧПП - Прашања околу хомо и бисексуалноста
    Испратена: 30.Јануари.2006 во 01:14
Во оваа тема нема да се дискутира дали хомо/бисексуалната ориентација е нормална, морална, здрава, природна или не....

Оваа тема е чисто за оние кои имаат прашања во врска со таквите ориентации. Немора да бидете стрејт за да имате прашање. Темата е отворена за сите.


Па прашувајте!
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2006 во 00:15
Ајде бе луѓе, не е ништо срамно да се праша.... Сите имаме прашања на кои им треба одговор. Ако прашате нешто во врска со геј животот не сте автоматски геј не се секирајте
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2006 во 23:41

A be Rebel ako nikoj ne postavuvava prasanaj eve mozam jas za pocetok da postavam....

Aj da se potrudime da ogovorime sto pretstavuva homofobijata?

Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 10:37
Хомофобија = Иррационален страв од хомосексуалци, хомосексуалност, или било какво однесување кое не соодветствува со ригидните стереотипи за полните улоги во општеството. Тоа е стравот кој предизвикува сексизам и хетеросексизам. Екстремното хомофобично однесување води кон насилство.

За повеќе информации, на гугл пишуваш:

define: homophobia  (или што сакаш на англиски/француски и мн други јазици)

и ќе ти даде дефиниции за поимот.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
tomibt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tomibt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 10:49
Јас сум женет, имам редовен секс, се нормално во жтивотот, ама ме привлекуваа и сека со мажи. Што да правам , посилно е од мене
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 11:00
Јас сакам да прашам нешто
Сакам да знам дали хомосексуалците преферираат понекогаш и сех со девојки и какво им е чувството при самиот чин?

Значи не да ми се врати со одговор како ќе ми е менее со девојка... него чисто опишано чувство.
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 13:21
Originally posted by natalija natalija напиша:

£àñ ñàêàì äà ïðàøàì íåøòî
Ñàêàì äà çíàì äàëè õîìîñåêñóà ëöèòå ïðåôåðèðàà ò ïîíåêîãàø è ñåõ ñî äåâî¼êè è êàêâî èì å ÷óâñòâîòî ïðè ñàìèîò ÷èí?

Çíà÷è íå äà ìè ñå âðàòè ñî îäãîâîð êàêî å ìè å ìåíåå ñî äåâî¼êà... íåãî ÷èñòî îïèøàíî ÷óâñòâî.
da bideme poprecizni samo biseskusalcite preferiraat sex so devojka a homoseksulacite ne,ne zatoa sto nemozat tuku zatoa stoo toa ednostavno ne gi privlekuva....
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 13:32
Eve uste edno prasanje....jas go znam :)ama sakam ti da mi odgovoris dali postoi gen za homoseksualnosta,dali taa e vrodena ili e steknata
Кон врв
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 13:48
jas mislam deka e steknata  homoseksualnosta toa e moe mislene
mbm
Кон врв
VkusiMe_M Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 515
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VkusiMe_M Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 14:08
RebeL da te prasham jas neshto .... dali ti si Homo ?
Itn...
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 14:11
Jas mislam deka ne e vkusno da se prasuvaat licni intimni prsanja na forumov ako sakas nekogo da prasas nesto licno togas prati mu licna poraka
Кон врв
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 15:02
taka e
mbm
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 15:19
Rebel не е хомо
Јас ви одговорив
Кон врв
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 15:45
ot kade znajs ti
mbm
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.