IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Медиумски Архиви
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Медиумски Архиви

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Медиумски Архиви
    Испратена: 17.Јуни.2018 во 15:31

Како стојат работите и со новиот, односно измената на Законот за Медиуми, никаде не се обрзаа истите дека мораат да имаат е-архива која и по нивното ветреење ќе биде достапна за Народ да може да се поучи од или спореди локална одмината информација!

Нормално за Печатените ете го НУБ, но и таму додека дочекаме комплетна дигитализација, фајде од таквата дигитализирана печатена архива прашање е дали ќе имаат македонците и по 2050 година.


За сега постојат само рандом сеќавања по Глобалниот е-Аархив, а каде за среќа може нешто онака најслучајно и да се најде, пример Сеирџискиов Портал Козаностра ... од сите слични недостасува само М-Експрес.

https://web.archive.org/web/20140625091819/http://www.kozanostra.net/

28.06.2014 - https://web.archive.org/web/20140822124816/http://www.kozanostra.net/se-zbratimija-suarez-i-gradonachalnikot-na-chucher-sandevo/

21.06.2016 - https://web.archive.org/web/20160625050820/http://www.kozanostra.net:80/eu-zgolemena-pobaruvachka-na-antidepresivi-poradi-zagrizhenosta-za-makedonija-2/
Изменето од Zelenikovo - 17.Јуни.2018 во 15:41
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.