IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Sostav
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Sostav

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
firefrost Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Март.2018
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај firefrost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Sostav
    Испратена: 11.Март.2018 во 11:40
Дали некој имат состави на темите од Ревизор и Чичко Горио:
Ревизор
-Ревизор е сатира на човечкиот примитивизам и опшественото самоволие
-Хлестековаштината е болест на една епоха
Чичко Горио
-Човекот е таков каков што ќе го направи опшеството
-Опшеството кое го движат парите е извор на зли и несреќи
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.