IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Вашата најдолга релација
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вашата најдолга релација

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Вашата најдолга релација
    Испратена: 24.Јануари.2006 во 12:40
Бидејќи пред десетина дена извозив 1200 км. (сама да се пофалам :) ме интересира која била вашата најдолга релација во еден правец?

И добре дојдени ќе се советите како да се подобри психо-физичката состојба за време на долгото патување......првенствено да не се заспие


Јас овој пат конзумирав Red Bull,мене ова ме прави будна и со поголема психо-физичка издржливост, но дајте нешто без него :)

Изменето од maja
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2006 во 18:27
нешто без него????? хмммм... двд плеер и стриктно каубојски филмови да се даваат додека трае возењето  и индијански нормално  али... под услов, сите да се поделени на пиштолџии и мети
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2006 во 08:35
Моја е од Скопје до Родос.... и траект инволвд
Motivation is game in my hands
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2006 во 09:55

Originally posted by maja maja напиша:

Бидејќи пред десетина дена извозив 1200 км. (сама да се пофалам :) ме интересира која била вашата најдолга релација во еден правец?

И добре дојдени ќе се советите како да се подобри психо-физичката состојба за време на долгото патување......првенствено да не се заспие


Јас овој пат конзумирав Red Bull,мене ова ме прави будна и со поголема психо-физичка издржливост, но дајте нешто без него :)

Браво за ова..........мојата.......2800 км ( ова е со резерва ,мислам точноста ) до Гронинген ,Холандија........2 ца се менувавме...........е сега моето не е различно од твое то.........доста ред бул .......но функционира.....

Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2006 во 23:07
Минатата година кога патувавме тројца се менувавме но едниот од нас испи повеке ред бул и искрено му се здрви вилицата,но остана буден но и откога стигнавме, не можеше да спие уште еден ден :(Па мораше да пие лекови за спиење.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2006 во 08:59
Ја не би возела со Ред Бул....некако ми е МАРКЕТИНШКИ трик....
Јака музика нешто што те дрма и те тера да пееш на цел глас и нема заспивање.
мада ја ова вака теоретски го пласирав тука, пошто на мојата најдолга релација, спиев у траект
Motivation is game in my hands
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2006 во 09:23
Делува на психата ред булот, не те заспива,мене не ми штетеше....но не претерав :))
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2006 во 09:27
е да де..Ред Бул е високоенергетски пијалак...тоа се ШЕЌЕРИ.....у принцип ништо страшно ако не претераш и не ги пиеш со алкохол или седативи..
Motivation is game in my hands
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2006 во 19:25
Skopje-Alanaija!!! 2500 km!!!! 2 dena bev nesposoben!!! Ebati odmorot takov!!! Veke so kola jas da vozam na odmor tolku dolgo nikad!!!! Inaku Red Bull, ke zastanes ke prosetas malku, kafence, muabet, muzice i nemas gajle!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2006 во 17:35
koj mi go izbrisa postot kade pisev
MARINO - PEITING 1435km!!!!!!!!!!!!!!!


aaaa koj????
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2006 во 14:16
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Skopje-Alanaija!!! 2500 km!!!! 2 dena bev nesposoben!!! Ebati odmorot takov!!! Veke so kola jas da vozam na odmor tolku dolgo nikad!!!! Inaku Red Bull, ke zastanes ke prosetas malku, kafence, muabet, muzice i nemas gajle!!!
Ме насмеа со она што рече дека нема да возиш толку долга релација за одмор од 15 дена:))И ова јас го имам изедено и те како, па од сега сум рекла со кола до Охрид наш само, а надвор од МК нека МЕ ВОЗАТ :)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Vallerija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2006
Локација: Mali
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vallerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2006 во 14:43
OHRID-ZAGREB-MONTREAL-TORONTO
Sekogas so Vas
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2006 во 15:15
извозено????????????????????????????????????????
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 22:30
ne vozam nadvor od grad zs me vozat ali najdolga ne bila pojke od 200 km , kolku ima do Ohrid e tolku
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.