IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - abortus
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

abortus

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
womaninlove Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2017
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај womaninlove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: abortus
    Испратена: 23.Октомври.2017 во 00:22

iam abortirano dete,radi toa sum mnogu isfrustrirana i iskopleksirana, iam napraveno grev i nikoj nema da sakam da me zeme za zena. pa ke moze li da mi dadete sovet? otvoriv nova tema valjda pod sex spagja i ja nema.
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2017 во 13:03
Си се прашала ли уште колку жени абортирале....па зарем не нашле мажи!?
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2017 во 17:31
Originally posted by womaninlove womaninlove напиша:


...iam napraveno grev i nikoj nema da sakam da me zeme za zena...



Од каде оваа идеја?






Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2017 во 05:59
womaninlove, 

Идејата не е твоја, туку е позајмена или натурена од некој друг.

Да не должиме многу, таа не е валидна.

Само ЉУБОВТА е вистинска, сето друго е илузија. Негувај ја и светот ќе ти се посвети на сосем подруг начин. Човекот на твoјот живот ќе го забележи тоа и ќе ти пријде.

Ти пожелувам с'е најубаво во твојот живот. 

Тој само што почнал да се распостелува пред тебе. среќа





Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2017 во 03:49
Sekoj covek si  razlicen i gi dozivuva rabotite na svoj svojstven nacin.
Eve na primer jas nemam abortirano dete,nedaj boze,i dokolku toa bi me se slucilo jas bi go doziveala na mnogu tragicen nacin.Tesko koj bi me opravil.Ne bi bila kako tebe isfrustrirana i iskopleksirana i da mislam deka ne zasluzuvam trajno covek pokraj sebe,no sigurno bi bila beskrajno tazna,besna i deprimirana.
Taka sto jas donekade te razbiram,megutoa ti moras da najdes izlez od taa sostojba .
Zosto ne zakazes na psiholog.Sepak se strucni lica,so razgovor,so isfrluvanje na site tvoj cuvstva ti sigurno bi se pocustvuvala podobro i bi se naslo resenie,i normalno so tekot na vremeto da pocnes da funcioniras da receme normalno.
pozz lotus
Кон врв
womaninlove Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2017
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај womaninlove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2017 во 22:10
znaci imav i dva vanmatericni bremenosti, i pretpostavuvam deka nema da mozam da iam deca radi istoto, so ogled na toa deka stanuva zbor za povozrasna osoba :(
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.