IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Најдобар автомобил
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најдобар автомобил

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Прашање: Кој се најиздржливи автомобили од чие проиводство ?
Одговор Гласови Статистика
20 [58,82%]
2 [5,88%]
4 [11,76%]
0 [0,00%]
1 [2,94%]
0 [0,00%]
6 [17,65%]
1 [2,94%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Најдобар автомобил
    Испратена: 24.Јануари.2006 во 12:32
Кој автомобил е најдобар, почнувајки од машина, електроника, каросерија итн.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2006 во 01:17
GERMANSKO........se znae.....
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2006 во 18:10
Germansko proizvodstvo 
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2006 во 18:25
Германија владеее
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2006 во 18:43

Originally posted by френки френки напиша:

Нај новото Мерцедес Вито, сон

па зашо бе друже тогаш гласаше за италијанските???

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2006 во 22:50
Француските, морам за нив глас да дадам:))Премногу се сврзав за неа, не би ја менувала следниве 5 год.:)

Изменето од maja
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2006 во 19:28

Kaj ste videle TOYOTA vo defekt!!! Obace prezadovolen sum od mojata Corola!!! Mala potrosuvacka, dobra stabilnost i drzenje na pat, elektronika japonce normalno, motor benzinec neprikosnovena e!!! Tivka, prostrana, sto treba uste da dodadam!!! 

 Изменето од NRGMKD
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2006 во 17:36
Originally posted by френки френки напиша:

Нај новото Мерцедес Вито, сон


iam vito v-klasa.....ne vredi!!!
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2006 во 02:46

Јапонско  Honda, Mazda, Toyota,

Толку квалитетни материјали и квалитетна обработка немат Европските возила кои рака на срце се и прескапи. За цена на основен модел на BMW ќе добиеш фулл опремен јапонец. Оној кој отварал мотори и нарочно електронски компоненти знае за што зборувам. До совршенство изведено секој склоп, секој контакт. Речиси вечно да трае. Издржливи и економични мотори. Сега се обидуваат да го надокнадат тој заостаток Европските производители, вложуваат големи пари во развој на електронски склопови но за тоа допрва ние ќе  видиме.

Кон врв
nekojsi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nekojsi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2006 во 14:00
Japonsko si e japonsko so da prajme koga se najbolji
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2006 во 22:34
Originally posted by nekojsi nekojsi напиша:

Japonsko si e japonsko so da prajme koga se najbolji
Ne se najbolji, nego se najdostupni za nas dzeb.
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 00:47

Работам со коли и добро ми е позната разликата помеѓу јапонски и други возила. Како што реков самата изработка, материјалите кои се користат и технологијата уградена се понапред и подобри од другите. Има и добри модели на други производители али генерално земено Јапонец е подобар избор во секој случај, па уште за наши услови. Нив ги бие во народот глас дека се понетрајни или понеквалитетни али верувај нема везе. Не би дал Мицубиши за БМВ, ниту Хонда за Опел, ниту Тојота за Волксваген ниту Нисан за Форд а за Субару или Лексус да не зборувам - Совршени машини.

Кон врв
nekojsi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nekojsi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2006 во 20:31
misica pretpostavuvam deka si go gledala filmot brzi i furiozni pa dali primeti koi(cie proizvotstvo) koli gi tuniraat tie bea site japonski:toyota supra,mitsubushi eclipse,honda civic,mazda rx7,nissan skylane... istite tie koli gi ima i na need for speed uderground sto znaci dka tie koli ako bea tolku nekvalitetni (evtini)nemase da frlaat po 20000 evra za tuning na toa japonsko"gjubre"

Pozdrav i se najubo DO MISICA
Кон врв
nekojsi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nekojsi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2006 во 20:32
ps

go zaboraviv relito kade sekoja godina na prvo mesto e subaru imprenca
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.