IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Политички Науки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Политички Науки

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
NikolaVasil18 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NikolaVasil18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Политички Науки
    Испратена: 17.Мај.2017 во 15:27
Сакам да прашам за дали некој знае дали постои смер ПОЛИТИЧКИ НАУКИ во ДРЖАВЕН факултет било каде во Македонија.
Знам дека има во приватните ФОН и Американ Колеџ, но прескапо ми е.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2017 во 18:03
Ме радува дека ја следиш својата желба за тоа што сакаш да студираш и се надевам дека ќе најдеш соодветно училиште за себе. Во меѓувреме би те прашал, дали знаеш што ќе работиш и каде би се вработил со политички науки?

На запад обично луѓето со ова училиште завршуваат како помошници (staffers) кај оние кои се политичари и кои како по правило завршиле право или економија.

Изменето од Messenger - 17.Мај.2017 во 18:06
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
NikolaVasil18 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NikolaVasil18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2017 во 09:26
Па, за работа би сакал да работам како аналитичар на некој од медиумите, или па како што кажавте вие како некој од помошниците на политичките кампањи.
Мене помалку ме грижи за работа каде ќе најдам, туку иритиран сум многу оти мислам дека не постои државен факултет со оваа насока политички науки кај нас во Македонија.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.