IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Информација за Nexavar таблети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Информација за Nexavar таблети

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
jungen Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jungen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Информација за Nexavar таблети
    Испратена: 04.Мај.2017 во 01:42
Здраво.

После операција за отстранување на турмор од црниот дроб, на татко ми му беа препишани Nexavar таблети како единствена терапија која може нешто да помогне. Е сега проблемот е што тие таблети ги нема во државна онкологија, а една кутија, што е доволна за околу месец дена, чини околу 3500 евра да се набави на приватно. Тоа се лекови произведени од Bayer, Германија. Истиот лек произведен во Индија по лиценца на Bayer чини околу 180-200 долари.
Бидејќи не сме во состојба да го набавиме лекот од Bayer, сакам да прашам дали некој знае, има слушнато или има било каква информација од каде и како може да се набави лекот произведен во Индија. На онкологија викаат дека доста луѓе го набавувале некако од Бугарија.
На интернет има доста страници од Индија каде што може да се нарача, но како прво не сум сигурен дали може да им се верува, а второ не сум сигурен дали воопшто може да се внесе во државава како поштенска пратка.
Ако некој набавил или знае некој друг што набавил, Ве молам за информација.

Благодарам
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.