IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - Како да заработувам од дома преку интернет?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да заработувам од дома преку интернет?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Brzi100 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Февруари.2017
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Brzi100 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како да заработувам од дома преку интернет?
    Испратена: 02.Февруари.2017 во 11:10
Драги пријатели се викам Темјана и сум од Скопје. Сигурна сум дека многу луѓе се прашуваат како би можеле да заработуваат од дома преку интернет но бесплатно, без да вложуваат свој средства бидејќи постои голем ризик истите да ги загубат.. Истото се прашував и јас пред околу 4 години.. По долго и напорно истражување, пливање низ интернетот се уверив дека навистина може да се заработува со гледање на реклами и успеав да научам како да заработувам од нив преку сајтовите кој ја нудат таа работа! Многу луѓе се прашуваат како ќе заработам со гледање/кликање на реклами, кога се платени само $0.0100 од реклама?? Овој биѕнис со кликање на реклами на далеку ви е познат како невистинит токму поради тоа што многу луѓе кој го работат овој бизнис притоа заработуваат пари, не ви ја кажуваат вистината како се работи! Најважно нешто после знаењето за оваа интернет бесплатна работа од дома е тоа што бара упорност, одговорност и секојдневна активност во работата! Јас лично направив блог заедно со уште други мој пријатели се со цел да ви ги кажеме тајните на оваа работа! Со оглед на состојбата во Република Македонија мислам дека на секој човек му се потребни екстра заработени пари од барем 300-500 евра како што и нуди овој бизнис! Во тој блог кој што ние го креиравме е детално објаснето како да заработите преку интернет од дома без да вложите ваши парични средства што е многу важно за секој човек! Исто така за сите ваши прашања сме тука 24h да ви одговориме и да ве научиме како да заработувате.. За да дојдете до солидна заработка компаниите кој нудат ваква работа од дома, ви нудат исто така и да изнајмувате реферали. Ова е блогот кој го креиравме: brzi100.internetzarabotkamk.com

Што се тоа реферали?

Рефералите се луѓе (кликачи) кој секојдневно активно работат во тие компании. Голем дел од лугето како во Индиа, Пакистан и др земји не знаат дека треба да изнајмуваат реферали и така да заработуваат, тие само едноставно кликаат.. За да изнајмите на пример 1 реферал/кликач кој ќе работи за вас за 30 дена ве чини $0.2000 а тој истиот за 30 дена ви носи $0.6000! Тоа значи дека пред истекот на тие 30 денови вие треба него да го платите $0.2000 а тој пак ви заработил пари од $0.6000, што значи дека вие сте во профит $0.4000! На тој начин и компанијата заработила пари со тоа што вие и плаќате $0.2000 за да го задржите тој реферал и вие сте заработиле исто така од тој реферал дупло од неговата цена! Јас ви дадов пример со само 1 реферал, што ако имате на пример 1500 реферали? Тогаш месечно ќе заработите до $600 USD
Компанијата ви нуди можност до одредена бројка на реферали а тоа е до 4000 реферали! Сигурно си велите со 4000 реферали јас би остварил профит до $1600 USD месечно! Но имајте во предвид дека можно е некој од рефералите по некогаш да престане да ви клика и во тој случај вие ќе морате него да го замените за нов од компанијата за цена од $0.0700 што навистина е исплатливо! За замена или рециклирање на таквите реферали месечно ќе ви одат околу 300-400 USD што значи дека месечно можете максимално да остварите профит од 1000 до 1200 USD!
Јас стигнав до овој резултат со посветеност и секојдневна активност во работата за помалку од 2 месеци! Мојата прва исплата беше околу 350 USD! Моментално заработувам од 1100 до 1200 USD месечно!

За да научите како да заработувате и вие од дома бесплатно одете тука:
brzi100.internetzarabotkamk.com и прочитајте се што ви е дадено во инструкциите! Запомнете дека постојат лажни компании кој ви нудат работа од дома, затоа определте се токму за оваа компанија во која работам јас повеќе од 4 години! brzi100.internetzarabotkamk.com
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.