IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Пронајден нов свет во Универзумот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пронајден нов свет во Универзумот

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
HustlerTV Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јули.2016
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HustlerTV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пронајден нов свет во Универзумот
    Испратена: 23.Јули.2016 во 19:36
       

eRevolluton е игра која постои околу 6-7 месеци. Mногу наликува на eRepublik која беше промовирана на телевизија Сител и кај Јанко Илкоски во емисијата "Јади бурек". На почетокот на еRevolluton имаве околу 200-300 луѓе се погриживме да донесеме луѓе кои ги познаваме повеќе и кои ги играат Browser игри како ова. Дојдовме до некоја бројка во третиот месец од играта и бевме тука некаде во ТОП 5 во популација на играта, но како доаѓаше четвртиот месец ,петтиот, другите држави донесоа повеќе од 3-4 илјади играци а ние останавме на 1000 од кој 50% активни. За разлика од другите Македонија x3 пати имаше помалце популација и затоа се решивме на овој начин да привлечеме повеќе луѓе и голем број од тие да останат и да се забавуваат и да ја штитат Македонија.

Во eRevollution има повеќе модули од кој се состои играта. Најпрво ќе го споменам Економскиот, Воениот, Политичкиот и Новинарскиот. Во Економскиот модул најважни се парите и голдот, а посебно во овакви игри кој на прво место се става голдот или златото. Златото има повеќе намени во играта, со него можат да се прават фирми, тренинг центарот за тренирање со кој добиваш сила може да го зголемиш на поголем квалитет , весникот , со него можат да се пишуваат статии, купувањена воена единица и др работи.       

Во почетокот на играта имаш една теретана за тренирање но ако си нов во играта ќе добиваш повеќе сила од останатите поради тоа што покасно сте почнати со играта. За тие што почнале од првите денови на играта имаат една теретана а за новите има две теретани едната е бесплатна а другата можеш да ја надоградуваш. Теретаната има 4 квалитети од Q1 па до Q4. Q1 квалитетот дава 5 сила, Q2 дава 10 сила, Q3 дава 15 а Q4 дава 20 сила. Квалитетот можете да го зголемите со голд и секој квалитет има различна цена почнувајќи од Q2 па до Q4.
-од Q1 на Q2 квалитет потребни ви се 20 голд
-oд Q2 на Q3 квалитет потребни ви се 70 голд
-од Q3 на Q4 квалитет потребни ви се 170 голд
Од играта еднаш месечно има попусти за upgrade на поголемо ниво за помалце голд и тоа ви е нај исплатливо.

Во eRevollution има и економски модул, компании кој можеш да заработиш од нив. Има компании за храна, три вида на оружја (пиштоли/тенкови/хеликоптери), има фирми за куќи, за болница, компании за материјали за храна,оружја куќи, болница и др . Во секоја фирма која ја правите можете да си вработите луѓе зависи од квалитето на фирмата.
Ова важи за секоја фабрика
-Q1 фирма има 1 работник
-Q2 фирма има 2 работника
-Q3 фирма има 3 работника
-Q4 фирма има 5 работника
-Q5 фирма има 10 работиника
       

Потребни материјали за Компаниитe кој се потребни за производство
       

Во играта исто има Весници кој го правиш за 2 голда. Во него може да си пишува статии, става линкови , слики и многу други работи.
          

Тоа е тоа околу играта има уште многу во играта ако сте заинтересирани ова е линкот eRevollution
многу ќе и сте и потребни на Македонија
Повелете

Изменето од HustlerTV - 26.Јули.2016 во 01:38
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,047 секунди.