IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - eRevollution - Browser игра
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

eRevollution - Browser игра

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
kiko11mk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Април.2016
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiko11mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: eRevollution - Browser игра
    Испратена: 20.Април.2016 во 01:59
Добравечер на сите,

Можеби сте чуле за играта ерепаблик која започна пред 8 години и за тоа како своевремено беше многу популарна на балканот, но со тек на време таа избледе и сега е далеку од интересна како што порано беше.

Пред точно 100 дена, започна играта eRevollution. Слична на претходната, и таа одзема само 5 минути дневно. Македонската заедница брои околу 200 активни играчи.

Во оваа browser стратегија, игра во која како дел од заедницата на македонски играчи се залагаме за заеднички допринос и целиме кон успех на нашата еЗемја. Играта е прилично едноставна, не одзима многу време и се заснова на политички/економски/воен модул, и како играч можете да имате удел во сите од нив.

Моментално за време на пишување на статијава, сме во борба со грците кои ги доминираме и те како, но тие од вчера почнаа да ја зголемуваат својата бројка и да ни парираат се повеќе и повеќе.


Затоа сите заинтересирани можат на следниот линк да направат профил и да и помогнат на еМакедонија во играта ереволуција:
eRevollution

Се најдобро, благодарам на вниманието.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.