IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Новогодишните елки низ целиот свет
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Новогодишните елки низ целиот свет

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Новогодишните елки низ целиот свет
    Испратена: 22.Декември.2015 во 16:11

Новогодишни елки низ целиот свет


Празнична треска владее низ светот. Колоритни декорации ги разубавуваат популарните туристички места и ја засилуваат еуфоријата, најавувајќи ги божиќните и новогодишните празници.

Дозволете да ве обземе празничната магија преку фотографии од најубавите елки и украсиод различни точки на планетата.

ПАРИЗ

Грандиозната елка се наоѓа во познатиот трговски центар „Galeries Lafayette“.

Новогодишни елкиНовогодишни елкиНовогодишни елки

СИНГАПУР

Блескавата елка е украсена со 28.000 сваровски кристали.

Новогодишни елкиНовогодишни елкиНовогодишни елкиНовогодишни елки

СИДНЕЈ

Најнаселениот град во Австралија има новогодишна елка од Лего коцки.

Новогодишни елкиНовогодишни елки

ЛОНДОН

Кристофер Бејли, креативниот директор на Burberry, беше задолжен за изгледот на елката во хотелот „Claridge's“. Елката е создадена од над 100 сјајни чадори.

Новогодишни елкиНовогодишни елкиНовогодишни елкиНовогодишни елки

ЊУЈОРК

Новогодишни елкиНовогодишни елки

ВАШИНГТОН

Новогодишни елкиНовогодишни елки

БЕЈРУТ

Новогодишни елки

КРАКОВ

Новогодишни елки

ВИЛНУС

Новогодишни елкиНовогодишни елки

БУДИМПЕШТА

Новогодишни елки

РАКВЕРЕ

Новогодишни елкиНовогодишни елки

БОГОТА

Новогодишни елкиИзменето од Valerija - 21.Декември.2017 во 22:42
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2015 во 16:18

Киев


Изменето од Valerija - 21.Декември.2017 во 22:45
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2015 во 16:26

Капитол Хил,Вашингтон


Изменето од Valerija - 21.Декември.2017 во 22:44
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2015 во 11:01

 Чикаго

30-te-najubavi-novogodisho-dekorirani-gradovi-17.jpg30-te-najubavi-novogodisho-dekorirani-gradovi-17.jpgИзменето од Valerija - 21.Декември.2017 во 22:42
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2015 во 11:02

Бостон

30-te-najubavi-novogodisho-dekorirani-gradovi-21.jpgИзменето од Valerija - 25.Декември.2015 во 11:04
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2015 во 11:03
Сиракуза
30-te-najubavi-novogodisho-dekorirani-gradovi-26.jpg


Изменето од Valerija - 21.Декември.2017 во 22:44
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2015 во 11:11
Солт Лејк Сити

30-te-najubavi-novogodisho-dekorirani-gradovi-28.jpg


Изменето од Valerija - 25.Декември.2015 во 11:12
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2015 во 11:13

Питсбург

30-te-najubavi-novogodisho-dekorirani-gradovi-29.jpgИзменето од Valerija - 25.Декември.2015 во 11:13
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2015 во 11:15
Хонолулу

30-te-najubavi-novogodisho-dekorirani-gradovi-36.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2015 во 11:16

 Балтимор

30-te-najubavi-novogodisho-dekorirani-gradovi-39.jpgИзменето од Valerija - 30.Ноември.2016 во 16:32
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2015 во 11:17

Рио де Жанеиро

30-te-najubavi-novogodisho-dekorirani-gradovi-41.jpg

30-te-najubavi-novogodisho-dekorirani-gradovi-42.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2015 во 16:47

Токио
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2016 во 16:31
Божиќна елкаБожиќна елкаБожиќна елкаБожиќна елкаБожиќна елкаБожиќна елкаБожиќна елкаБожиќна елка

Вилнус,Литванија


Изменето од Valerija - 21.Декември.2017 во 22:43
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2016 во 13:33

Токио, Јапонија

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Tokio.jpg

Вилнус, Литванија

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Vilnus.jpg

Прага, Чешка

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Praga.jpg

Вашингтон, САД

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Vashington.jpg

Рамала, Палестина

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Ramala.jpg

Раквер, Естонија

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Rakver.jpg

Будимпешта, Унгарија

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Budimpeshta.jpg

Лондон, Англија

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-London.jpg

Мандалујонг, Филипини

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Mandalujong.jpg

Сао Паоло, Бразил

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Sao-Paolo.jpg

Чикаго, САД

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Cikago.jpg

Берлин, Германија

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Berlin.jpg

Жгарта, Либан

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Zgarta.jpg

Мадрид, Шпанија

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Madrid.jpg

Стразбург, Франција

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Strazbugr.jpg

Варшава, Полска

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Varshava.jpg

Библос, Либан

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Biblos.jpg

Њујорк, САД

Kako-izgledaat-novogodisnite-elki-niz-svetot-Njurok.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.