IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Катица Јанева - прв Специјален обвинител на РМ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Катица Јанева - прв Специјален обвинител на РМ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2016 во 14:02
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2016 во 18:54
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2016 во 22:19

Јанева: 

Имаме основани сомненија за резултатот од изборниот процес






Цитирај  Доколку Советот на јавни обвинители смета дека му се потребни одредени појаснувања по однос на некои други аспекти од мојот извештај, подготвена сум да дадам такво појаснување во рамките на можностите, наведува Катица Канева.
ненамигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2016 во 03:07
По одвратна њушка одамна немало на македонската јавна сцена од оваа таканаречена обвинителка...
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
chargerburnout Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 211
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chargerburnout Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2016 во 09:06
zosto? zatoa sto im go otkriva kriminalot na vlasta. znam deka ja mrazite, no ova bi trebalo da ja ima sekogas, duri i koga drug ke bide na vlast.
ama sega se vmro-dui na cel, pa neka ima gi otkriva crnilostite.
ne moze za drugi da ima obvinuvanja a vlasta da bide imuna, ne moze, site treba da odgovarat pred zakonot.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2016 во 23:53

СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: 

Гевгелиски подсојуз!

намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2016 во 13:04

ДРАГАН ПАВЛОВИЌ-ЛАТАС:

СЈО ШОУ

намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2016 во 09:19
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2016 во 21:36
vo normalna drzava do sega partali ke letaa posle site prikazni so gi slusnavme za zolti kombinja i stranski sluzbi.arno si kaza stavrevski-nie sme ludaci 
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2016 во 08:08
Јас мислам да воведе казна,притвор во Халкидики.Ќе има доброволно пријавување.
Кон врв
Diogen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 355
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diogen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2016 во 08:16
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

vo normalna drzava do sega partali ke letaa posle site prikazni so gi slusnavme za zolti kombinja i stranski sluzbi.arno si kaza stavrevski-nie sme ludaci 
Во нормална држава, пр. Словенија, премиерот Јанез Јанша инаку херој и Словенски патриот за осамостојување, заради аферата со набавка на воена опрема е осуден на казна затвор, и ја служи казната од 2014.
Во нормална држава, пр. Италија, славниот премиер Силвио Берлускони е предмет на многу судски истраги за корупција, затјување данок и.тн. , во 2013 година за 1 од преку 20 дела кои се во тек му е потврдена затворска казна од 4 години.За другите дела следат испораки на казни (најверојатно).
Во нормална држава, пр. Хрватска премиерот Иво Санадер заради корупција е осуден на казна затвор од 8 години.
Ова од блиска околина.
Во нормални држави, пр. Скандинавските, премиери министри си поднесуваат оставки за направени банални сообраќајни прекршоци или ненамерно потрошат државни пари(иако веднаш ги враќаат), тоа како морален чин.
Во нормални држави, министри си поднесуваат оставки како морален чин ако нешто лошо се случи во ресорот со кој управуваат.
Во нормални држави, пратеници си поднесуваат оставки ако не го остварат она што го ветувале на луѓето кои го донеле на таа функција.
Во нормални држави, полиција може да сопре министер, парламентарец и др. и да му пише и дебела казна за прекршок, а овој уредно се јавува во полиција и си ја плаќа казната.
Само од ова погоре се обидувам да најдам допирни точки на Македонија со нормална држава, ама не оди, нешто не одговара.




Изменето од Diogen - 20.Ноември.2016 во 08:22
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2018 во 20:20
У Мериот бате Саше има лично да ја пее.ОриГИнално
Тоа оти Катето е убедено,дека нема да бега.
Мене друго ми се мота у глаа.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2019 во 23:32

Судијата Панчевски обвини: Јанева две години ја злоупотребувала позицијата во политички цели




Katica-Janeva-pres-SJO

Во контекст на одлуката на Врховниот суд дека СЈО нема право да отвора истраги по истекот на 18-те месеци, судијата Владимир Панчевски на Твотер коментира дека специјалната обвинителка Катица Јанева две години ја злоупотребувала службената положба во политички цели.

Мандатот на СЈО истече на 20 јуни 2017 година.

Скандал од невидени размери: Катица Јанева фатена две години ја Злоупотребувала службената положба во политички цели кој ќе ги обештети жртвите на самоволието на Катица: незаконити претреси, притвори, блокирања на сметки. Народот ја плаќаше за да сега на свој грб плаќа одштета!

37 people are talking about this

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2019 во 16:46
Originally posted by Орка Орка напиша:

Ги отвара ко Жан Митрев.

Е Като мориии!
Шо е авторитет,следниот пат
се приближиш ли до врата на
МВР сама ќе ти се отвори.
Слика и прилика шо тезгере нација сне.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.