IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - МЕГА СКАНДАЛИ во Р. Македонија...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МЕГА СКАНДАЛИ во Р. Македонија...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: МЕГА СКАНДАЛИ во Р. Македонија...
    Испратена: 16.Мај.2015 во 19:08

МЕГА СКАНДАЛ: Шеќеринска и Јанковски си издавале сами на себе 4 стана!

Веќе познатата ни КИРАЏИКА Рада + сопругот , со нови и изненадувачки дејанија..криминални секако?
намигнување


Изменето од novace - 16.Мај.2015 во 19:15
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2015 во 21:06
Originally posted by novace novace напиша:
<h1 style="margin: 15px 0px; padding: 0px; vertical-align: line; font-family: 'Vecer Myriad Pro Cond', sans-serif; line-height: 1.05em; font-size: 2.8em;">МЕГА СКАНДАЛ: Шеќеринска и Јанковски си издавале сами на себе 4 стана!</h1>
Веќе познатата ни КИРАЏИКА Рада + сопругот , со нови и изненадувачки дејанија..криминални секако?
намигнување

Незнам што чека Зорлевски? Доказ = суд = чичко Идриз!

Homo homini lupus est...
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2015 во 21:13
Новаче, што мислиш ти за трипле МЕГА (и то е малку да се каже мега) скандалите Нешковски, криминалот во Битола од страна на градоначалникот, изборната кражба, закани и ендек, извлекување цигани за уши и шиптари за гуша, наскоро Монструм, па не е чудо и шпекулациите дека владини луѓе вмешани во тероризмот во Куманово?
Мислиш дека Шеќеринска е Мега скандал?
Зорлевски може тоа да го реши со неа ако поседува документација, докази и.т.н. Како да се справиме со мрачните дела на сегашнава влада?
Homo homini lupus est...
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2015 во 23:24
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Новаче, што мислиш ти за трипле МЕГА (и то е малку да се каже мега) скандалите Нешковски, криминалот во Битола од страна на градоначалникот, изборната кражба, закани и ендек, извлекување цигани за уши и шиптари за гуша, наскоро Монструм, па не е чудо и шпекулациите дека владини луѓе вмешани во тероризмот во Куманово?
Мислиш дека Шеќеринска е Мега скандал?
Зорлевски може тоа да го реши со неа ако поседува документација, докази и.т.н. Како да се справиме со мрачните дела на сегашнава влада?


НЕ сум јас овде (за) ТЕМА....ако тоа досега не си успеал да го разбереш познати како ...ПРАВИЛАТА на форум.
ШТО јас мислам тоа и го пишувам овде.
Секако ....ако мислам дека сум добро упатен во проблематиката.
И НИКОЈПАТ јас без даден линк од ЈАВНО ГЛАСИЛО не коментирам , каде што си е „обработена„ темата за која ТИЕ пишуваат а јас коментирам.... потоа разбирасе.
намигнувањеИзменето од novace - 17.Мај.2015 во 00:06
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2015 во 23:32
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

 
Незнам што чека Зорлевски? Доказ = суд = чичко Идриз!

Па прашај си го бе другарчето-ти Зврлевско , и  наместо мене овде да ме под-прашуваш...јас не сум (ти) Зврлевски...имаш ти сигурно по-дома некаков  телефон !?.
А сигурно и ти си знаеш како се бара по телефон , во Скопјево нели!!?
пс
Или стра те фаќа...оти (најверојатно) и ти си имаш некакво „путер-че„ под капата?.
А „понадвор„ ....секој миг (ви) станува ....топло и  се е потопло!?.
 „Путерот„ (ви) се цеди (л)и цеди...по „лицето„...изгледа?.
намигнувањеИзменето од novace - 18.Мај.2015 во 13:38
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
ansasho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ansasho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2015 во 14:45
Прашајте го братот на Заев како се прават мега скандали
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2015 во 14:57
Originally posted by ansasho ansasho напиша:

Прашајте го братот на Заев како се прават мега скандали

Не гу мешај сега ти и овде....„гувернер„ Вииииц-то де...мислам виртуелно гледано и не нагледано ?!.голема насмевка
Поточно ...за-мислееен`то  ни гувернерче.
намигнување


Изменето од novace - 18.Мај.2015 во 13:47
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2015 во 19:34
Originally posted by novace novace напиша:Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Новаче, што мислиш ти за трипле МЕГА (и то е малку да се каже мега) скандалите Нешковски, криминалот во Битола од страна на градоначалникот, изборната кражба, закани и ендек, извлекување цигани за уши и шиптари за гуша, наскоро Монструм, па не е чудо и шпекулациите дека владини луѓе вмешани во тероризмот во Куманово?
Мислиш дека Шеќеринска е Мега скандал?
Зорлевски може тоа да го реши со неа ако поседува документација, докази и.т.н. Како да се справиме со мрачните дела на сегашнава влада?
Прочитај ги правилата пред да се излеташ!

Ајде да не се мачиш бидејќи ме прозва.... мислам дека тука се правилата на форумот кој се транспарентни! Ако мислат дека имам прекршено едно од правилата се слагам да бидам доживотно баниран.

Повели и читај (не сум ни приметил до преска дека така се обраќаш кон друг член на форумот).

Homo homini lupus est...
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2015 во 23:49
Како прво, ќе повторам дека воопшто не ми се допаѓаат вакви собири (како денешниот и утрешниот) на граѓани каде што демократијата од Собранието се префрла на улица.

Инаку, за мене најголем скандал е што на денешниот протест се собраа само околу 20.000 луѓе.

Зошто го мислам тоа? Затоа што, доколку опозицијата има навистина подршка само од свото членство во Скопје (да ги заборавиме градовите во Македонија) и од сите оние наводно незадоволни граѓани кои не се членови на партијата, таа НАЈМАЛУ ќе собереше 100.000 луѓе. Само од Скопје.

Скопје има барем 600.000 жители, ако опозицијата за ваков одлучувачки протест не можеше да собере 15-20% незадоволници од сегашнава влада само од Скопје, тогаш навистина не знам што бара понатаму со собирање по улици, објавување бомби и т.н. Народот праќа јасна порака дека не ја подржува ваквата опозициона активност и нема да ја следи во ваквиот начин на однесување. 

Убеден сум дека наместо со креирање некакви кризи и тензии во јавноста, таа 100%  ќе биде поефикасна со заземање на доверените места во Собранието.

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2015 во 00:03
Мислам дека бројката е важна во моментот и само се шпекулира. Дали биле 10, 20, 30, 50.... пораката е јасна! Можеби некои медиуми ќе си играат со бројката според интересите кои ги посакуваат нивните уредници. Едно е јасно дека луѓето кои беа таму знаат колку биле, истите тие луѓе кои се осмелија да излезат нема ниту медија ниту некое убедување да ги натера да го сменат мислењето. Напротив, сите медијски шпекулации ќе имаат контра ефект и ке креира уште поголем отпор кон власта бидејќи во здрав разум некој сака луд да ги направи.
По толку историски книги напишани и случувања низ таа историја докажала да со сила власт не се држи, а најмалку со манипулација.
Сега говорев за настанот, нели?
Homo homini lupus est...
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2015 во 00:46
Пораката секако дека е јасна. Околу 20.000 луѓе се доволно незадоволни за да излезат на организиран протест. Секако дека тука има и неколку иљади љубопитливи луѓе кои дошле да видат што ќе се случува, но нив да ги оставиме на страна… таквите доаѓаат на секоја собиранка, па ќе ги има и утре.

Јасно е дека во секоја држава има одреден број незадоволни луѓе од било кој аспект. Не постои идеална држава каде што сите ќе бидат среќни и задовлни. 

Затоа постојат партии, избори, влади, позиции, опозиции и т.н.

Оноа што е битно во овие работи е за кого и за што гласа МНОЗИНСТВОТО на народот.

Тоа е демократија - вољата на мнозинството.

А вољата се манифестира на избори базирани на програмите на партиите, нивната агилност и внесеност во решаванајето народните проблеми.

Секако дека оној кој во моментот има помала народна доверба ќе се правда на секаков начин зошто тоа му се случува, но факт на живеењето е дека народот бира оноа што сака, па макар за тоа бил обвинет дека "не знае што сака".

Така позицијата беше опозиција, опозицијата беше позиција, се менуваа влади, премиери и претседатели, а таквото менување постoјано ќе се случува тогаш кога народот ќе го посака тоа на ИЗБОРИ.

Секакви шетaња и протестирања по улици е протестирање против вољата на МНОЗИНСТВОТО на народот.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2015 во 01:10
а бе што си правите бајрам на мозокот, какви бројки какви бакрачи... бројките се видоа на последните избори, и на оние претпоследните, и оние пред нив, и тие што беа пред тие,  и на оние... многу се да не претерувам сега и јас...

просто кажано бојките се гледаат веќе цела деценија... цела деценија последователни порази и пак памет не им иде на комуњарите...

гледам денеска се собрале и УЧК, и комуњарите, и педерите... циркус во живо... ама ако,ова денеска беше супер митингче, чисто рестото народ да види со какво зло се соочува... ама уште малку ќе ги трпиме, после тоа опинокот иде на преваспитање, а и поголем дел од неговата банда... а сорос и неговите гејши од Македонија можат само да ни прднат под прозор ( да не речам некој потежок збор, зашто ќе попасем дисциплинску, сепак ова е прокомуњарски форум )... 


Изменето од Zeksi71 - 18.Мај.2015 во 01:10
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2015 во 23:18
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:


а бе што си правите бајрам на мозокот, какви бројки какви бакрачи... бројките се видоа на последните избори, и на оние претпоследните, и оние пред нив, и тие што беа пред тие,  и на оние... многу се да не претерувам сега и јас...

просто кажано бојките се гледаат веќе цела деценија... цела деценија последователни порази и пак памет не им иде на комуњарите...

гледам денеска се собрале и УЧК, и комуњарите, и педерите... циркус во живо... ама ако,ова денеска беше супер митингче, чисто рестото народ да види со какво зло се соочува... ама уште малку ќе ги трпиме, после тоа опинокот иде на преваспитање, а и поголем дел од неговата банда... а сорос и неговите гејши од Македонија можат само да ни прднат под прозор ( да не речам некој потежок збор, зашто ќе попасем дисциплинску, сепак ова е прокомуњарски форум )... 1.Ако ги слушаше бомбите на Заев ќе разбереше каква изборна кражба била, сила и манипулација со лични карти и Пустец човечиња за рачиња..... ...

За уши циган по циган ќе ги вадиме...
Груевски нарачува насилство...
Насилства...

2. На протестот беа граѓаните на Р. Македонија од сите етнички заедници, што беше прекрасен колорит каде што Македонија се враќа на сцена како ДЕМОКРАТСКА земја што е почеток на крајот на диктаторот и на радикалната десница која се храни со зло.....

Заедно сме посилни...

Скандалите на владата на граѓанинот Груевски (Мислам дека вака ВМРО го нарекуваше претседателот Борис Трајковски откако им ги растргна злобните намери на радикалите и во 2001 година) нема кој да ги оправда, судот не им бега. Едно се надевам, ако бројките со кражби биле големи, АКО Е МАЖИШТЕ Груевски нека дозволи преодна влада, нека се исчистат човечињата од Пустец, нека не ги тегнат Ромите за уши, да не ги пушта касапските кучиња на избирачките места и да вадат пиштоли, па тогаш нека ге измери онаквото (мислев на пулсот) на народот па ако во тој случај ги добие изборите тогаш опозицијата нека прогласи вечен пораз и нека замине од политичката сцена.

Едно знам, нема храброст за избори бидејчи со сигурност губи. Со своите постаки го разбуди неутралните гласачи кои ќе му речат ГИТЛА па го свил опашот и чека нова можност за креирање на некоја нова криза помеѓу Македонци и Албанци и верувај прв ќе се појави на ТВ фалејќи се колку ја сакал Македонија и колку храбро уништувал терористи ( мобилните телефони се закон, ало Хамид....)

Букварче прочитано се, скандал до скандал.... Аудио снимката која ја најавува Заев за Смилковското езеро ќе е врвот на рушењето на оваа власт.... веќе има шпекулации.... но да слушнеме што ќе изјават на снимките!

МЕГА Скандал ...
Изменето од Buggyman - 19.Мај.2015 во 23:19
Homo homini lupus est...
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2015 во 03:12
Од бомбите на зајко Грујо се повеќе фанови има... само така нека продолжи...
оние од Пустец се државјани на Македонија, со сите права и должности меѓу кое и правото а и должноста да се излезе на гласање, исто како мене иако не живеам во Македонија,  исто како и илјадници други во дијаспората од сите националности...
кога сме веќе кај дијаспората малку нека се запрашаат комуњарите зошто ама баш никој во дијаспората не ги мириса комуњарите... ај оние од поодамна што морале да бегаат од комуњарскиот прогон, туку и оваа помлада емиграција која мораше да побегне од комуњарскиот зулум во 90-те.

на комуњарското митингче се беше ОК, имаше од сите националности, точно, но во многу помал број...  но имаше и скандирање УЧК, имаше и мапи на Велика Албанија, имаше и педерски знамиња...
комуњарите одувек биле авангарда на ретроградните процеси...

се на се, на зајко му се гледа крајот, завршува ќорка 100 %, а и ако, така треба, заслужил и тоа одамна... ВМРО ќе продолжи да владее и во наредната деценија... на комуњарите им  останува да си митингуваат како и досега, по стотина души бидејќи толку им е силата...
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.