IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Хуманост на дело
  Активни теми Активни теми RSS - Апел за помош на Иван Стојанов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Апел за помош на Иван Стојанов

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Апел за помош на Иван Стојанов
    Испратена: 18.Март.2015 во 23:17
e5e52588-2d77-44d1-8e8a-0a37d2fbae1a_profile

Иван Стојанов од Штип има речиси комплетен прекин на нервните патишта на р’бетниот мозок како последица од операција на циста на вратот, со дијагноза Quadriparesis.
Има 24 години и е неподвижен, но современата медицина денес му нуди втора шанса.
Докторите од Кина му дадоа надеж дека со трансплатација на матични клетки ќе може повторно самостојно да се движи.
За неговото лекување во Wu Stem Cells Medical Center (центар за матични клетки во Пекинг) Кина се потребни 26 000 евра.
Нашата хуманост е негова надеж да застани на свои нозе.

 

Донациски број на ОНЕ -075 143 155

Донациски број на Т-мобиле- 070143155

Донациски број од ВИП 077 143 776

Донации за Иван:
Тутунска банка
Трансакциона сметка:
210700000616959

 

Девизна сметка:

Name/Surname IVAN STOJANOV
Adress: PANCE KARAGJOZOV BR 19B STIP
IBAN Code MK07210501679593558

Bank Name NLB TUTUNSKA BANKA A.D. SKOPJE
Bank Adress Majka Tereza br. 1
Country MAKEDONIJA
SWIFT TUTNMK22

 


http://www.donacii.mk/baram-pomos/aktivni-apeli/apel-za-pomosh-na-ivan-stojanov/

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.