IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Хуманост на дело
  Активни теми Активни теми RSS - Донирајте за малиот Матеј!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Донирајте за малиот Матеј!

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Донирајте за малиот Матеј!
    Испратена: 21.Септември.2014 во 23:26

На 15-месечниот Матеј од Скопје дијагностицирана му е конгенитална малформација на ларинксот.
Матеј не може да дише самостојно и секоја ноќ може да заврши кобно. Неговото семејство живее во постојан страв.

Малото момче мора да се оперира во Белгија. Операцијата е скапа и неговите родители не можат да си ја дозволат. Само за првичните испитувања, потребни се 11.000 евра.

ДОНИРАЈТЕ ПО 100 ДЕНАРИ НА ТЕЛЕФОНСКИОТ БРОЈ  077-143-704 (ОД МРЕЖАТА НА ВИП)

ДОНИРАЈТЕ ПО 100 ДЕНАРИ НА ТЕЛЕФОНСКИОТ БРОЈ 070-143-107 (ОД МРЕЖАТА НА Т-МОБИЛЕ)

Затоа, секој хуман граѓанин кој е во можност да донира, Ве молиме да го направи тоа.

Сметка за донации МАТЕЈ ПЕТРОВ 

210700000617347  Тутунска банка


ДА се отвори и девизна сметка...


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.