IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - вадење на фуга
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

вадење на фуга

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
hariton Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Јуни.2014
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hariton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: вадење на фуга
    Испратена: 01.Јуни.2014 во 23:35
Здраво! Скоро имав мајстори и ми местеа плочки на тераса, нормално и фуги, меѓутоа не ги очистија фугите веднаш по ставањето, мислам на остатоците (целите плочки одозгора се ушмрљани! пробав да ги исчистам како што ми кажаа со вода и сјај не се чистат. Пробав со триење со сунгер, потоа и рибање со груба четка исто така не помогна. потоа пробав и со арф и со доместос, плочките се катастрофа, бели се цели ушмрљани од фугата. Ве молам за совет, средство некое што гарантира чистење???
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2014 во 01:34
Добар мајстор секогаш чисти позади себе, односно откако ќе ја постави фугата ги зачистува плочките од големото "ѓубре" од фугата. Ние секогаш сме ги ваделе само со сунгер и вода, ама не треба да ги оставиш цела недела пред да ги исчистиш. Веќе наредниот ден треба да ги поминеш, инаку ќе се засуши. Веројатно таков е случајот сега.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.