IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Футсал
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Футсал

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Футсал
    Испратена: 30.Мај.2014 во 14:13
Со оглед дека и од ФФМ,а и во светски рамки е признат
како дел од фудбалот.Доколку некој и го прати спортов,
пред се за мое добро да читнам нешто,а и за општо повеќе
информации оти едно време знам одеа известувања по теле-
визиите дека имаме добра репрезентација.Нека ја има,
ни јаде ни пие.
Фудбал што се игра во сала,со по пет играчи.
Мислам дека нема кој не го играл во маало.
Воведно видео според насловот најдобриот футсал играч денес...
Знам јас му се радував на Јовче Џипунов кога ќе дојдеше
на некој маалски турнир. [:D/]
Но секогаш имаше и други добри деца.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2014 во 11:34
Темава автогол... Само љубители на игра на среќа се мотаат.
Тешко дека екипа за ова ќе се збере.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2014 во 15:15

Футсал?
Јас па мислев името на темава и е згрешено. хи, хи...

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2014 во 15:17
Тоа ти е шефице фудбал во сала ... туку што правиш ти во овој подфорум? изненадувањегазење од смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2014 во 15:21

Којзнае како залутав, и јас се чудам газење од смеење
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2014 во 19:34
Пази само каде седиш...Трибините обично се прилично блиски
а шутевите знаат да бидат силни.
Најверојатно ќе да сум престарел за форумов...Кога никој фудбалов не го играл.
Разбирам ова денешниве ќе трчкаат сега по игралишта будали се,
кога на плејстејшн може да менаџираат.
Последно играв пред три години,ме викна еден другар
од фирма одеа секој викенд...Арно ама почнаа клизачи
многу да им одат на шефовите,па прекинаа.

Иначе и тука гол е целта да се постигне..
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2014 во 23:46
На Бразил очигледно није му д'н оваа година.
На Светското Универзитетско Првенство во футсал,пред некој саат беа збришани од Русија.
Финале:Русија-Бразил
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2014 во 12:02
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,563 секунди.