IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Месојадци и вегетаријанци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Месојадци и вегетаријанци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
stevesatriani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stevesatriani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 11:49
Mesojadcite se toa sto gi kazav-toa e fakt...analizirav istorija,sovremeniot zivot i se drugo i dojdov do takvi zaklucoci koi se tocni...mesojadcite se najgolemoto zlo na covestvoto.so svetot vladeat mesojadci i tie na kraj ke ja unistat celata planeta,zivotnite i lugeto na nea.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 11:55
Originally posted by stevesatriani stevesatriani напиша:

Mesojadcite se toa sto gi kazav-toa e fakt...


Науката вели дека факт е нешто што се докажува со научни експерименти
Дали можеш ова што ти го нарекуваш факт (а е само твое лично мислење) да го поткрепиш со такви, научно издржани докази?






Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 12:14
Originally posted by stevesatriani stevesatriani напиша:

Dr Oz e mesojadec i kako takov e steten.negovoto show nema nisto da promeni zasto toj ja promovira oficijalnata medicina-gi objasnuva posledicite a ne pricinite na bolesta.vo makrobiotikata se kazuva koja bolest od kakva ishrana nastanala...

Zena mu na dr oz e vegetarijanka!




Абе ајдегрицкање нокти
И преживеала до сега? Па како докторов не ја убил?!изненадување

И ајде те молам дај ми некој доказ за излечениве болести само преку вегетаријанската исхрана. Сида, рак и сл.

Подобро 70 години човек, отколку 100 години овца/коза/кравазадоволство
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
stevesatriani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stevesatriani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 12:39
Celata covecka istorija e obleana so krv.se vodele vojni megu mesojadcite...iljadnici vojni...vo textot kazuvam za nesto sto veke se slucilo i sto se slucuva;vo svetot vladee naos i nasilstvo koj go stvorile mesojadcite...

dr sladjana velkov izlecila bolen od rak so sirova veganska hrana...
so makrobiotika se izlecile mnogu od rak.knigata VRACEN U ZIVOT e napisana od doktor koj go izlecil rakot so makrobiotika...

ima knigi so dokazi za lekovitosta na veganskata hrana ama treba da se procitaat...

mesojadcite samo imitiraat pozitivna energija i dobro odnesuvanje.mesojadcite se mrzat megusebe ili se zaedno zaradi interes ne od vistinska ljubov ili prijatelstvo...
Кон врв
stevesatriani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stevesatriani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 12:42
Site zakoni od drzavata se izmisleni za zastita od mesojadci...zakonot ne mu dozvoluva na dr oz da ja ubie zena mu...megu mesojadec i vegetarijanka nema vistinska ljubov-se e imitacija!
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 12:42
Леле ќе се обесам ..... ох
Како може месојадците да се злобни луѓе а вегетаријанците не кога секој твој пост поврзан со месојадците зрачи со омраза, негативност и злоба ?збунетост
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 12:43
Епа затоа што јас (ние) тука не сме запознаени, треба така кратки линкови да се дадат да разгледаме. Не можеме да прочитаме цели книги за 24 часа, нелинамигнување


За себе можам да зборам, иако јадам месо не можам да убијам човек освен ако не е во самоодбрана (а тоа го може секој вегетаријанец). Не можам ни кокошка да заколам, па веројатно не можам ни војна да почнам, затоа што за тоа треба барем две страни.



Originally posted by stevesatriani stevesatriani напиша:

Site zakoni od drzavata se izmisleni za zastita od mesojadci...zakonot ne mu dozvoluva na dr oz da ja ubie zena mu...megu mesojadec i vegetarijanka nema vistinska ljubov-se e imitacija!


Оз може да ја убие жената и ќе оди во затвор, исто како што би одела и жена му доколку го убие Оз.
Ниту него, ниту неа ја штити закон.


Изменето од evangeline - 13.Мај.2014 во 12:44
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 12:54
stevesatriani Последна опомена. Следниот пат ќе бидеш баниран без око да ми трепне!
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 13:04

Стевчо Сатриани, шириш омраза и нетрпеливост на форумов со такви коментари.
Непотребно.
Смири малку емоции и уживај си, кој што си јаде за него си јаде.
Гледаш дека скоро сите сме месождери тука, па никој досега ниту те навредил ниту пак те убил, не дај Боже. мир



 
Кон врв
karaoglu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2014
Статус: Офлајн
Поени: 244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karaoglu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 13:07
Originally posted by stevesatriani stevesatriani напиша:

Mesojadcite se toa sto gi kazav-toa e fakt...analizirav istorija,sovremeniot zivot i se drugo i dojdov do takvi zaklucoci koi se tocni...mesojadcite se najgolemoto zlo na covestvoto.so svetot vladeat mesojadci i tie na kraj ke ja unistat celata planeta,zivotnite i lugeto na nea.


Согласен сум.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 23:27
Со што си согласен леба ти?

Добро ќе наведе некој од подржувачите на темава барем еден факт поткрепен со линк,истражување,документи некакви и слично???

Преданијата од Мичио Куши од ју туб не ги сметам за веродостојни.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 23:30
http://www.irishexaminer.com/breakingnews/entertainment/j-lo-misses-butter-as-she-goes-vegan-630451.html

Jennifer Lopez has decided to go vegan.
размислување
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2014 во 00:14
,,,,aj malku i jas da stavam zachin vo temava,,,голема насмевка,,,,
,,,,kako prvo nachinot na kojshto ovoj svetosatri_,,,kako li  e veke,,,veganstvoto premnogu satrapski go prikazhuva,,,i namesto neshto da objasni i vi olesni pravi cel galimatijaz okolu toa,,,premnogu, nevkusno i neuko pa duri i odbivno go prezentira seto toa,,,i poveke shteta pravi otkolku da go prezentira vvegetarijanstvoto i veganstvoto,,,a toa shto se fatil za nekojsi,,,chichomuchiguchi si e prikaska sama za sebe,,,
,,,,za da bidat rabotite pojasni,,,,nema potreba od guchi i muchi,,,,,na sosema nauchna i medicinska osnova ja imate ovaa problematika razvieno i tuka kaj nas vo skopje,,,odnosno za shto se raboti,,,
,,,,postoi klub osumka,,,na D-r jadranka biban/specijalist-ginekolog/,,,i darinka manasieva,,,kako praktikant i menadzher na istiot klub ili ti mi zdruzhenie,,,,,za se shto ve interesira okolu ovaa rabota -veganstvoto,,,,na fb imate link i  od klub osumka i od darinka manasieva,,,,ima tamu telefonski broevi,,,i ke gi dobiete site relevantni podatoci,,,,a ne vaka ,,,nadve natri se na kjoshe,,,
,,,,,od druga strana znam i sum svedok na toa deka nachinot na ishrana spotred principite na veganstvoto imaat poprilichen uspeh vo ,,preventiva,,,lekuvanje,,,i postterapiski sostojbi,,
,,,otvorete FB,,,,i ke prochitate nekoi raboti,,,a popodrobni informacii na telefonite shto se tamu dadeni,,,


Изменето од pajser - 14.Мај.2014 во 00:29
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2014 во 00:37
Пајсер,ко ќе ја видам Јадранка Бибан слаба како прачка се си мислам дека тоа веганството прави во неа црвчиња да живеат и ја јадат од внатре.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.