IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Газда Нини
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Газда Нини

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2014 во 13:03
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


“Кривичната пријава е поднесена, но обвинителот кој го води тој предмет е на пат, верувам во петок ќе имаме прес конференција на која на јавноста ќе и соопштиме за овој случај“ – рече Зврлевски за Либертас.

Обвинителот бил на пат.ох
Е па стварно си ги штеди ресурсите човеков.
Можеби да се работеше за некој од (или близок на) опозицијата, немаше човеков да биде толку штедлив на ресурси.

Зврле си зноет :
Коде што имат БОРБА на СЛОНОВИ...„тревата„ е ПРВА-та која најсетне СТРАДА.
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2014 во 10:41

Што стана со аферата?
Веќе никој не ја спомнува? не знам

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2014 во 12:38
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Што стана со аферата?
Веќе никој не ја спомнува? не знам


А за која афера прашуваш!?.
  •  Ако е прашањето за кираџиката Рада....таа е чинам разрешена , на „негово„ велат барање....т.е. на сопругот.
  • А ако е за непризнавање на Парламентот и непризнавање на сето македонско таму...и таа е сеуште во фаза на (ис)чек(кув)ање..
  • Ако е прашање за МК Банката..таа е во фаза на разгледување...на „приложените„ факти..односно докази...слушам дека Зајко ги барал под дрво и(ли) камен....оти маф му била работата...мислев на кожичката...оти немало појке кој да си го помилува!?.
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2014 во 00:33
Originally posted by novace novace напиша:

А за која афера прашуваш!?


За Газда Нини и Газда Ники.намигнување
Не дека не знаеш, ама да не бидам некултурна, штом веќе ме прашуваш.


Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2014 во 02:01
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

 
За Газда Нини и Газда Ники.намигнување
Не дека не знаеш, ама да не бидам некултурна, штом веќе ме прашуваш.

Редот  е , секојпат да се праша.
Освен ако не си ...од се-знајковците нели!?.
Та се да ти е , и однапред појке од јасно.
намигнување


Изменето од novace - 07.Мај.2014 во 02:02
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2014 во 11:07

Зврлевски за „Македонска банка“: Не можеме да истражуваме ако настапила застареност на делото!

Кога сакаш нешто да направиш - го правиш.

Кога не сакаш - бараш оправдувања. замисленост









Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2014 во 12:00
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Зврлевски за „Македонска банка“: Не можеме да истражуваме ако настапила застареност на делото!

Кога сакаш нешто да направиш - го правиш.

Кога не сакаш - бараш оправдувања. замисленост 

„Мудра„ политика..би рекол јас...

пс

А се знае и кој е „творецот„ на таа и таква политика.

ппс

Никој (досега) не „k.уртулил„ од она што е наследено од своите предци..поблиски и подалечни

намигнување




Изменето од novace - 07.Мај.2014 во 12:05
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2014 во 10:52

И така се' се заташка и се бутна ѓубрето под тепих.
Случајот се затвори, останува граѓанската тужба за клевета и циркусот со јавното лечење на душевната болка...
Ти реков, ми рече...

Кон врв
paracetamol Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 11.Ноември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paracetamol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2014 во 18:33
Italianski advokati ke dokazuvaat na sud deka snimkata e vistinska. Bidejki makedonija e obvrzana na sudot vo Strazbur ,toa znaci deka gruevski ke go gonat i poslem premierskata funkcija...slicna kako Sanader
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2014 во 10:51

Груевски: Имам тешка душевна болка

Леле душиче мило оно, дури жал да ти падне...



Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2014 во 13:38
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Груевски: Имам тешка душевна болка

Леле душиче мило оно, дури жал да ти падне...




Не е лесно да се преплашиш од сопствениот глас....смеење
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2014 во 12:51
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


И така се' се заташка и се бутна ѓубрето под тепих.
Случајот се затвори, останува граѓанската тужба за клевета и циркусот со јавното лечење на душевната болка...
Ти реков, ми рече...


Цитирај Заев, кој се најде во мат позиција по сведочење на главниот сведок на СДСМ, Јовица Стефановиќ- Нини во понеделникот, вчера на рочиштето при распитот ретерираше од тврдењата изнесени на прес- конференциите, велејќи дека не тврдел, туку поставувал прашања за сомнежите што ги имал, но не тврдел.

Според премиерот Груевски, ваквото ретерирање од ставот од страна на тужениот следело откако Заев се соочил со тоа дека нема докази на суд, како и со фактот дека завчера неговиот клучен сведок директно го демантираше.

-Денес кога Заев се најде пред судот со сите сили се обидува да докаже дека не го кажал тоа што всушност го кажа, туку искажувал основ за сомнеж. 

Напротив, тој секогаш категорично твдеше дека јас сум зел 1.5 милиони евра во кеш, а во некои наврати и 2,4 милони евра и дека сум татко на криминалот. 

Соочен со тоа дека нема докази на суд, соочен со фактот дека вчера неговиот клучен сведок го демантираше како последна надеж за спас, се соочува со неговото обвинување за клевета, па вели дека само искажал свое сомнение. 

Мислам дека може да се сведе целата денешна дискусија на неговото тврдење дека само искажувал основ за сомнеж, иако јавно и на прес-конференции и на митинзи тој неосновано ме обвинуваше, изјави Груевски.

Со оглед на фактот што тужителот со дејствувањата и тврдењата на другата страна претрпел штета на углед и чест, која е ненадоместлива и не може да се изрази во пари, адвокатскиот тим на Груевски соопшти дека износот кој сега го бараат се намалува за 10 пати и изнесува 50.000 евра. 

По ова, Заев изјави дека сумата била ирелевантна, односно било небитно дали се 500.000 евра или 50.000 евра. 

Најверојатно ...во иднината која му е очебијно неизвесна , овој т.н. „лидер„  , барем ќе (мора да) внимава на зборовите кои ги тресе насекаде...како од ракав.
После толку многу (и јавно) искажани глупости...време му е (на овој паљачо) да ја напушти сцената..каде што (очигледно е) не баш најдобро се снаоѓа.
намигнување
http://www.idividi.com.mk/vesti/makedonija/945773/index.html


Изменето од novace - 03.Септември.2014 во 12:56
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.