IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - koj e koj i koj e ''sto''vo SKOPJE
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

koj e koj i koj e ''sto''vo SKOPJE

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: koj e koj i koj e ''sto''vo SKOPJE
    Испратена: 28.Март.2014 во 20:41
JAKA TEMA...
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 22:05
da,a? голема насмевка
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2014 во 21:12
I koj e ?
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 11966
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2014 во 23:08
,,,,ama i od kade e,,,.?,, ,,,

Изменето од pajser - 29.Март.2014 во 23:42
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2014 во 23:53
Во Скопје сите се никои и ништо и секој и сешто. Зависи како гледаш.

Изменето од evangeline - 29.Март.2014 во 23:53
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2014 во 12:56

Ова нешто ко тема за оговарање или...? размислување
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2014 во 13:39
Скопје е најпогодно место за Метаморфоза и затоа многу е дискутабилно да прашуваме кој е кој и што во Скопје ?
На пример,Стојанче армоникаш од Лаки можи да дојди во Скопје да купи клавијатура Yamaha со 3 октави и тој е веке од моментот на купувањето на клавијатурата се преобразува во Стив Вондер.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2017 во 21:36
Овие причи можеби до средината на девеесетите беа интересни,и имаа тежина.
Денес,денес Скопје е град на зомби!
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6887
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2017 во 23:13
Na mlad decko i devojka se im lici.I da bidat "vidi me sto sum"vo Skopje.
Se vo svoe vreme.
Mene mi se glupavi da ne recam zanikade onie zeni i mazi okolu 40 -50 koj poradi pricini,neizvizeani,neprosetani sega minat niz faza pubertet i vidi me sto sum.Znaci ne lici.
Da ne zboram za nekoj uste poteski slucaevi nemazeni,bez deca,nezeneti uste talkaat na 40-50 niz gradot vo filmot vidi me koj fraer sum.
Toa veke ne e voopsto dobro-ova vo blaga forma kazano.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 31976
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2017 во 23:17
Da si glavna faca u Skopje nemoze sekoj...za toa mora da si roden , kako na primer jas..kade i da odam sekade mi velat "e uste Ti falese " znaci bez mene im bilo ...prazno..monotono
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6887
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2017 во 23:42
Da i toa nemoze sekoj tocno,no se vo svoe vreme.
Eve jas imam prijatel advokad poznat toj e faca vo gradot,ali ne e budala na 20 god.decko da se ogleduva.
Koga bil mlad ,zenski,setanja,se sto si nosat godinite,na ovie godini e faca ali so drugi atributi.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2017 во 12:27
Абре времиња со мене без мене,мажени,женети личело не личело...Поинаку јас го сфаќам насловов на темева.
Еве за пример шо ми е оут до в крај шо вика прилепчанине.
Седнувам со другар кој го немам видено пет месеци во кафич,два
реда муабет не сме врзале,телефонот ми е у џеб.
И чекам стрпливо да го стави и он неговиот у џеб.
Две три нотификации ми стигаат звучно на телефонон
не го чепкам чекам на другаров да му текне дека сме
на маса кафе да пиеме да помуабетиме.Стигам дома...
Отварам телефон.Стаил локација и расположење додека седи со мене.
А два посто не ме јебе....Свршава на телефонон.
Многу глумци бре низ Скопјево.Ја у Маракана кога излагав
гледав парови на шеесе години кои го конзумираа ноќниот живот
и не гледам никаков проблем у годините.И ден денес знам некои од нив кои одлично
функционираат за разлика од оние тајни жарчиња со милион демончиња.
Али пак ќе речам моја перцепција на скопсиот живот.....Секако многу
се измешкаа работите тука.У Досие Скопје еден пензиониран лик роден 1913 година
убаво рече,ќе парафразирам:
Живеев долги години у Београд и ги гледав постапките на београѓаните
па според нив и јас своето однесување го подесував у опкружење.
Не може сељак симнат од планина или од било каде дојден да ми го носи селото у Скопје.
Шо ве вртам бе Скопје стана глобално село....Па глумете ми тука селски фраери.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.