IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Направи сам
  Активни теми Активни теми RSS - Како да го организираш нередот околу себе?! - DIY
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да го организираш нередот околу себе?! - DIY

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6751
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како да го организираш нередот околу себе?! - DIY
    Испратена: 26.Март.2014 во 16:37
Некогаш нередот околу нас знае многу да не изнервира, а зошто, кога можеме самите да си го направиме животот полесен?намигнувањеВнимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 84643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 16:38
Кажи ми стварно ли имаш живци да си ги ставаш обетките врз рендето ?
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6751
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 16:39
Кој го обожава мирисот на кафе 


Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6751
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 16:39
Originally posted by емил емил напиша:

Кажи ми стварно ли имаш живци да си ги ставаш обетките врз рендето ?

Имам!
А каде би ги ставила за да се 2 по 2? А да е направи сам, не купечконамигнување
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 84643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 16:41
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Кажи ми стварно ли имаш живци да си ги ставаш обетките врз рендето ?

Имам!
А каде би ги ставила за да се 2 по 2? А да е направи сам, не купечконамигнување
 

Ами ако ти потреба рендето да си изрендаш морковки каде ќе ги ставиш обетките ?
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6751
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 16:43
Уште едно ренде за емил, ама не е за во кујнанамигнување

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6751
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 16:44
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Кажи ми стварно ли имаш живци да си ги ставаш обетките врз рендето ?

Имам!
А каде би ги ставила за да се 2 по 2? А да е направи сам, не купечконамигнување
 

Ами ако ти потреба рендето да си изрендаш морковки каде ќе ги ставиш обетките ?


Не емил, нели гледаш дека рендето е префарбано и се користи само за оваа намена?
Зарем на фарбано ренде што може боја да пушти ти ќе рендаш да речеме кашкавал или зелка?
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6751
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 16:50Organizational idea

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 11220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 21:14
,,,,e sega,,,da se sredel neredot,,,,ta samo vo neredot najdobro funkcioniram,,,, ,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 92460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 21:35

Направи сам/а- Држач за обетки


Заедно со сестра ми поседуваме доста голема колекција на обетки, а верувам и секоја девојка :)
Па имавме проблем за тоа каде да ги чуваме, да се прегледни и секогаш на дофат.
Често се случуваше да изгубиме некоја обетка :)
Пред некое време листајќи низ слики на интернет видов доста добра идеја за тоа како да ги чуваме обетките и решив да ја направам.

Па доколку ви се допаѓа како изгледа и сакате да си направите свој држач за обетки ќе ви биде потрабно следново:

1. старо ренде
2. бои (јас одбрав портокалова и жолта)
3. слободно време :)

Се што треба да го обоите рендето, да почекате добро да се исуши
и да си ги наредите вашите обетки.
:) Премногу лесно, нели?


Изменето од Valerija - 12.Февруари.2014 во 08:02


Изменето од Valerija - 10.Февруари.2016 во 08:38
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 92460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 21:41

Држач за накит

Шишенцата со овална форма и интересни капачиња секогаш може да ги искористите како држачи за накит. Украсете ги со вашите омилени часовници, нараквици или ланчиња.

napravi-sam-od-prazen-parfem-do-unikatna-dekoracija-05


Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 92460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 21:42

Направете сами: Држач за накит


На женските маки им дојде крајот. Вечното барање на едната обетка, губењето на омилениот приврзок и сето тоа во последната минута пред да излезете…

Сега веќе може да не се грижите, на тие маки ставете им крај. Обични шишиња или рамки за слики сигруно имате во вашиот дом, а во продолжение погледнете како тие може да ви помогнат за да го чувате на едно место вашиот накит.

55

44

66

77

222

333

1111Изменето од Valerija - 26.Март.2014 во 21:43
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35442
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2014 во 00:00

Ќе го организирам кога ќе ми пораснат децата.
До тогаш убо ми е и вака.
Оди, оди, сопни се на нешто...
Ама е веселоголема насмевка

И чашки разноразни правевме за боици, и кутии за играчки и рафтови за кукли.... и пак кое кај се нашлоохКон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 92460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2014 во 10:40
Слика
Слика
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,142 секунди.