IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Направи сам
  Активни теми Активни теми RSS - Како да го организираш нередот околу себе?! - DIY
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да го организираш нередот околу себе?! - DIY

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 91264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2018 во 20:34

Инспирирано од Инстаграм: Оригинални начини за складирање на шминката


Секоја девојка која сака шминка, сигурно знае колку е понекогаш тешко да ја чува и одржува уредно распоредена. Меѓутоа, благодарени на социјалните мрежи, на дофат ви се разни инспирации за полици, тегли и кутии во кои ќе можете да ги чувате вашите омилени мејкап производи. Еве неколку од најинтересните кои ги пронајдовме на Инстаграм.

1-inspirirano-od-instagram-originalni-nachini-za-skladiranje-na-shminka-www.kafepauza.mk_

Кутиите од провидна пластика со сигурност се најпрактичниот сад за држење на шминката. Освен тоа што брзо и лесно ќе го пронајдете она што ви е потребно, тие на свој начин може да бидат и интересен украс во вашата бања.

2-inspirirano-od-instagram-originalni-nachini-za-skladiranje-na-shminka-www.kafepauza.mk_3-inspirirano-od-instagram-originalni-nachini-za-skladiranje-na-shminka-www.kafepauza.mk_

Еве уште една оригинална идеја за држење на четките. Саксиите за цвеќе се одлични за уредно чување на четките, а во специјализираните продавници ќе можете да пронајдете разни видови кои подоцна можете да ги украсите.

4-inspirirano-od-instagram-originalni-nachini-za-skladiranje-na-shminka-www.kafepauza.mk_5-inspirirano-od-instagram-originalni-nachini-za-skladiranje-na-shminka-www.kafepauza.mk_

Провидните, стаклени тегли исто така може да ви послужат за чување на четките или кармините. Секако, и нив можете дополнително да ги нацртате и украсите за да изгледаат уште пооригинално.

6-inspirirano-od-instagram-originalni-nachini-za-skladiranje-na-shminka-www.kafepauza.mk_7-inspirirano-od-instagram-originalni-nachini-za-skladiranje-na-shminka-www.kafepauza.mk_

Полицата што може да се ротира, како оваа на фотографијата, е сон на секоја девојка која обожава шминка. На тој начин, доколку некое утро сте неодлучни за која пудра да ја нанесете, слободно завртете!

8-inspirirano-od-instagram-originalni-nachini-za-skladiranje-na-shminka-www.kafepauza.mk_

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 91264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2018 во 08:34
dekoracii-so-koi-treba-da-go-zbogatite-enterierot-vo-domot-11.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,079 секунди.