IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Легендарниот  Игор  Џамбазов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Легендарниот Игор Џамбазов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2015 во 00:16
Македонскиот шоумен Игор Џамбазов денеска ја напушти болницата, откако на 21 јуни беше пренесен во болница каде му беа направени две опреации на левата и десната нога. На фан страницата на специјлната болница Филип Втори,   Д-р Тања Анѓушева за состојбата на Игор вели дека биле прашање на минути за да ја спасат десната нога и дека денеска по направените анализи тој е пуштен дома.

На прашањето зошто изборот за болница го направил да биде „Филип Втори“ , Игор одговори:

„ Да те оперира Жан Митрев тоа е исто како да ти режира Стивен Спилберг , или како да те тренира Жозе Мурињо. Затоа бев потполно спокоен “.


dzambazov_bolnica


Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2019 во 00:35

Џамбазов: Поубава е Карлеуша кога ќе стане или Бајага пред да си легне?  (ФОТО)

February 17, 2019
Џамбазов: Поубава е Карлеуша кога ќе стане или Бајага пред да си легне?&nbsp; (ФОТО)

Игор Џамбазов е еден од најактивните јавни личности на социјалните мрежи. Тој постојано, во свој стил, ги коментира актуелните настани, а особено, случувањата околу љубовниот живот на Јелена Карлеуша.

Откако пред двесетина дена со објава  на Инстаграм беше “сигурен“ дека не е Карлеуша на разголената фотка што наводно таа му ја испратила на фудбалерот Огњен Вранеш, сега Џамбазов српската фолк пејачка без шминка ја спореди со Бајага.

https://www.instagram.com/igordzambazov/?utm_source=ig_embed

“Кој е поубав? Карлеуша кога ќе стане или Бајага пред да си легне?“ – напиша Игор под фотографијата.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.