IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Магијата на пролетта, инспирација за патување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Магијата на пролетта, инспирација за патување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Магијата на пролетта, инспирација за патување
    Испратена: 07.Март.2014 во 01:49
Кај нас е можеби најубавото годишно време. Се будат градовите од зимскиот сон (секако, во последниве години немаме видено баш некоја зима, ама официјално се залажуваме дека е зима).
Цветови на сите страни, цветаат дрвата, цветаат цвеќињата. Пролетта е магична, ги буди нашите сетила и не повикува да ја оставиме топлата облека и да се препуштиме на убавите прошетки во природа.љубов


Многу светски списанија што се занимаваат со обработување на оваа тематика, велат дека Европа е лидер за пролетниот период. Не заостануваат ниту останатите.

Да се препуштиме на убавинатасреќа

Charleston, South Carolina


Во пролет можете да го посетите Spoleto Festival USA 2014.Изменето од evangeline - 31.Март.2015 во 05:07
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2014 во 02:02
Виена, Австрија


Виена е убаво да се посети за време на Велигден. 


Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 18:27


15 дестинации чија убавина се буди заедно со пролетта

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 101141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 21:59Рим
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 101141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 22:04

Дубровник
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 101141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2014 во 09:33

Изменето од Valerija - 03.Април.2018 во 08:54
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 101141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2014 во 09:36Будимпешта
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2014 во 09:45
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Кај нас е можеби најубавото годишно време. Се будат градовите од зимскиот сон (секако, во последниве години немаме видено баш некоја зима, ама официјално се залажуваме дека е зима).
Цветови на сите страни, цветаат дрвата, цветаат цвеќињата. Пролетта е магична, ги буди нашите сетила и не повикува да ја оставиме топлата облека и да се препуштиме на убавите прошетки во природа.љубов


Многу светски списанија што се занимаваат со обработување на оваа тематика, велат дека Европа е лидер за пролетниот период. Не заостануваат ниту останатите.

Да се препуштиме на убавинатасреќа

Charleston, South Carolina

Во пролет можете да го посетите Spoleto Festival USA 2014.


Ај во недела ќе ве поздравам од Чарлстон, Јужна Каролина голема насмевка  Фала за сликите, да знам што ме очекува таму големо гушкање
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2014 во 09:49

Пролетно време ме влече да шетам само по планини.
Таква убавина не се пропушта за ништо на светот.
Никакви градови, никакви гужви.
ух
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 101141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2014 во 16:38

Барселона
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 101141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2014 во 16:43

Париз


Изменето од Valerija - 03.Април.2018 во 08:53
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 101141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2014 во 17:10Tоронто


Изменето од Valerija - 03.Април.2018 во 08:53
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 101141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 16:55
Кои европски метрополи се најубави во пролет?

Пролетта е најубаво годишно време - се’ е шарено, весело и расцветано. И иако сме сигурни дека секој ужива во својот град во пролет, некои европски метрополи се поубави од другите.

Еве кои дестинации се идеални доколку сакате да ги доживеете во најубаво светло за време на пролетта, според весникот Huffington Post.

Амстердам
Холанѓаните се гордеат со своите полиња со лалиња кои на пролет ја отсликуваат целокупната природа на оваа земја, нудејќи им на туристите преубави пејсажи кои сосема сигурно заслужуваат да се најдат на метата на нивните објективи.


Лисабон
Главниот град на Португалија во пролет сјае со топлата клима и преубавите бои кои ги обојуваат тесните улички. Совршен е за сите оние кои се во потрага по пејсажи како од бајките.


Будимпешта
Будимпешта е позната како пристапна семејна дестинација. Градот нуди многу термални бањи, интересни пабови и пост-комунистички шмек кој се’ уште привлекува многу туристи.


Рига
Длабоко врежана во европската историја, Рига е синоним за класична музика, елеганција и историска архитектура. Изгубете се во улиците во текот на пролетното утро и задолжително посетете го средновековниот центар на градот.


Копенхаген
Со пролетта во Копенхаген почнуваат и разните изложби посветени на дизајнот и архитектурата, кои сигурно ќе ви ја поттикнат фантазијата и ќе ви дадат многу идеи кои можете да ги искористите во сопствениот дом по враќањето.


Белград
Во Белград зградите од времето на комунизмот стуткано се кријат помеѓу модерните архитектонски зданија. Градот нуди богата дневна програма, но и возбудлив ноќен живот, како во центарот, така и на реките.


Дубровник
Драматичниот далматински брег има свое крешендо – прекрасниот Дубровник! Наречен „бисер на Јадранот“, градот го опкружува кристално чисто море и планински врвови. Има и богата историја и византиска архитектура.


Матера
Камените хаотично нафрлани населби го дефинираат овој град, во кој ветерот на мир го дефинира начинот на живот на улиците на Матера. Станува збор за еден од најстарите населени градови во Италија.


Виена
Домот на музиката на Моцарт, Бетовен и Штраус, главниот град на Австрија со причина се фали со својата архитектура и драматичните куполи, но и со богатиот културен живот.


Монтре
Оваа атрактивна швајцарска ривиера својата полна убавина ја доживува токму во пролетта, кога температурите растат и се’ наоколу почнува да цвета. Прекрасната околина на Монтре е составена од Алпите, чистото Женевско езеро и прекрасниот врв покриен со снег, Мон Блан.Изменето од Valerija - 03.Април.2018 во 08:54
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 101141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2014 во 21:25

Варшава
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.