IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование > Наука
  Активни теми Активни теми RSS - Феномен - дупки во земјата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Феномен - дупки во земјата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2014 во 00:14
Кога го гледав пукањето на земјата во филмов....мислев глупости се тоа
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2014 во 08:50
Originally posted by Kastro Kastro напиша:

ЗЕМЈАТА ПУКА НА СИТЕ СТРАНИ – ТЕКТОНСКИТЕ ПЛОЧИ СЕ ПОМЕСТУВААТОва ми изгледа малку апокалиптично загриженост


Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2014 во 12:13
I mene za zal mi izgleda tokmu taka ,no ,ogromnite dupki vo zemjata moze da se rezultat na nekoj rudnik pod niv ,podzemni ezera ,nekoi iskopini pod niv ...ili slicno ....ili pak takvite aktivnosti da se rezultata na pomestuvanje na tektonskite ploci ? 
Neznam ...sesto pisuva na sekade po netov, Amerive se profi za statii od sekakov vid od vistinski do krajno izmisleni gluposti ...dali e ova necija fantazija ili ne ...neznam ....no edno znam ,dali e mozna tolkava koincidencija odednas vo skoro ist period na mnogu mesta da pocne zemjata da propaga i da se pravat tolku golem krateri, mislam deka toa ne e koincidencija? збунетост 
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 13:04
Ова со дупките нема врска ни со плочи ни со цедеа зашо дупките ги прават кртовите оти многу сексуално се активни во последно време
А за дупките да не го грдат просторот со пур пена ке се наполнат и решен е проблемот...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 13:10

Изгледа им е време за парење на кртовите, а? смеење
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 13:16
Лошо е сега во рудник да работиш зашо во секое време можи да те напаствува некој крт или кртица
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 22:00
Vest objavena na eden od nasite portali, vcera 19.02.2014 ....povtorno se otvorila zemjata ,precnik okolu 30m ...vo Gvatemala...
Interesnoto e sto ova e stara vest ,nekade sredinata na 2010 god a nie ja plasirame kako nov moment ... замисленостVistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 22:04
Па нашите сајтови се доста "информирани" голема насмевка

Све е тоа намерно преобјавување се со цел повеќе кликови-повеќе реклами или оправдување на истото.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 22:06
Abe sramota ...slucajno primetiv a tuku sto bev spremen tuka da si go kopiram...
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 22:42
Е ако копирај го,сепак е информација некоја за овај топиксреќа без разлика што е постара
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 22:58
Eve povelete .....

ВИДЕО: ПОВТОРНО СЕ ОТВОРИ ЗЕМЈАТА – ГОЛТНА СОЛИТЕРИ, КУЌИ, ВОЗИЛА…

dupkiДупките кои се отвараат во земјата буквално проголтуваат се во себе и се последица на промена на составот на почвата на одредени подрачја, поплави или поради човечки фактор. Поради големата длабочина овие дупки се наречени “пат до пеколот“.

Последната е во Гватемала со пречник од околу 30 м. Погледнете го видеото


Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 23:01

И ова е пласирано како нова вест?
Па толку ли ги немаат видено сликиве од порано, насекаде ги имаше...ох

Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 23:06
Izgleda ne не знам

Објавено: 19/02/2014 12:45
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
managercenter Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај managercenter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2014 во 17:55
ludiloOriginally posted by fiks fiks напиша:


Има доста чудни работи,мислам ова се објаснува,али од каде така наеднаш.
Ова видео е доста интересно,прв пат го гледав пред неколку месеци,тука пак вода пропаѓа низ земјата и вртлог се право.

Прашање е само кога завршило.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.