IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Фиксов закон за машкото размислување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фиксов закон за машкото размислување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2014 во 21:36
Originally posted by bellas bellas напиша:

Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:


Originally posted by fiks fiks напиша:

 
јбг машки,мозокот ни е во долната глава..абе судбина шо ќе прајш.

јбг...
проклетие е...
да си машко...
и да мислиш само...
со една глава...



strasno e koga sami za sebe si pisuvate vakvi bezveza zaklucoci....
  

А ти мислиш дека све ова што е изјавено на форум е точно?
Што ако се зезаме повеќето,било машки било женски?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2014 во 22:00
Originally posted by bellas bellas напиша:

Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:


Originally posted by fiks fiks напиша:

 
јбг машки,мозокот ни е во долната глава..абе судбина шо ќе прајш.

јбг...
проклетие е...
да си машко...
и да мислиш само...
со една глава...



strasno e koga sami za sebe si pisuvate vakvi bezveza zaklucoci....

,,,,izvini ama spored zboro ite ,,,,ti definitivno si kastrirana,,,,,,
,,,,nie tuka diskutirame za najvazhnata rabota na svetot,,,a fudbalot e sporednata,,,,
,,,ja sam iznenagen i uvregen vo ime na celata m,shka populacija forumska,,,,
,,,ama. jbg a sho ako i sme ozbilni,,,,ke pra ish ,,,irik irah,,,

,,,,:( ,,,,;)
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
bellas Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bellas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2014 во 22:36
znaci dolnata glava ja potiknuva gornata da bide ozbilna I po malku da si tera se na zezanje    
Кон врв
lady moon Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lady moon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2014 во 23:21
dolanata glava ja pottiknuva gornata da gi izvajt baterite i da se stavit na OFF
♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥♥People that don't know me think I'm quiet. People who do know me, well, they wish I was:)))
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄&#
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2014 во 15:08
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Подобро, нормално...
ама...
проблемот е што...
ретко кога...
мислат истовремено...намигнување



da da доста е

збунетост...


ok e.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2014 во 10:27

Пајсер https://www.macedonians.tv/images/smilies/nemiseveruva.gif

Ми текна на поделбата на Платон на човечкото тело на три дела: глава (разум, знаење); торзо (волја) и абдомен (желба, задоволство). Најхармонично е кога трите дела функционираат заедно. Хармонијата се губи кога еден од деловите ќе добие превласт да одлучува (на пример абдоменалните деловиголема насмевка).
Е тогаш стапува на сила Фиксовиот закон, а разумот оди на пасење зелена трева...

Ама ај да нека си остане темава лежерна, да не тупам со филозофии на пдф секс...
хи, хи...







Изменето од Анастеа - 03.Февруари.2014 во 10:27
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2014 во 12:53
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Пајсер https://www.macedonians.tv/images/smilies/nemiseveruva.gif

Ми текна на поделбата на Платон на човечкото тело на три дела: глава (разум, знаење); торзо (волја) и абдомен (желба, задоволство). Најхармонично е кога трите дела функционираат заедно. Хармонијата се губи кога еден од деловите ќе добие превласт да одлучува (на пример абдоменалните деловиголема насмевка).
Е тогаш стапува на сила Фиксовиот закон, а разумот оди на пасење зелена трева...

Ама ај да нека си остане темава лежерна, да не тупам со филозофии на пдф секс...
хи, хи...







,,,,,,Anastea,,mmmmm,,,,,
,,,,   ,,,navistina neznam na shto ti teknalo,,,ama смеење,,,da se setish na platon posle onakvi i takvi i nikakvi i bilokakvi pishanki,,,,za se/x/ho/tahiii molam/,,,,,,ѓавол,,,,,e navistina e rabotava za na treva,,,
,,,i kaj go iskopa/po vtor pat/,,,platon,,,za vaa rabota,,,,a jas mislev samo da ti filozofiral ,,,,i deka ne se zanimaval so vakvi rabokje,,, /не вреден/,,,,,,хи, хи...
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2014 во 12:55
Originally posted by pajser pajser напиша:

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Пајсер https://www.macedonians.tv/images/smilies/nemiseveruva.gif

Ми текна на поделбата на Платон на човечкото тело на три дела: глава (разум, знаење); торзо (волја) и абдомен (желба, задоволство). Најхармонично е кога трите дела функционираат заедно. Хармонијата се губи кога еден од деловите ќе добие превласт да одлучува (на пример абдоменалните деловиголема насмевка).
Е тогаш стапува на сила Фиксовиот закон, а разумот оди на пасење зелена трева...

Ама ај да нека си остане темава лежерна, да не тупам со филозофии на пдф секс...
хи, хи...







,,,,,,Anastea,,mmmmm,,,,,
,,,,   ,,,navistina neznam na shto ti teknalo,,,ama смеење,,,da se setish na platon posle onakvi i takvi i nikakvi i bilokakvi pishanki,,,,za se/x/ho/tahiii molam/,,,,,,ѓавол,,,,,e navistina e rabotava za na treva,,,
,,,i kaj go iskopa/po vtor pat/,,,platon,,,za vaa rabota,,,,a jas mislev samo da ti filozofiral ,,,,i deka ne se zanimaval so vakvi rabokje,,, /не вреден/,,,,,,хи, хи...
,,,,,

,,,i PS,,,,z,sh ja kriesh glavata ,,, ,,,praish facepalm de,,,,газење од смеење,,,хи, хи...
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2014 во 14:23
Originally posted by pajser pajser напиша:


,,,i kaj go iskopa/po vtor pat/,,,platon,,,za vaa rabota,,,,a jas mislev samo da ti filozofiral ,,,,i deka ne se zanimaval so vakvi rabokje,,, /не вреден/,,,,,,хи, хи...



Оти па да не?
Зарем филозофите имаат само по една глава? голема насмевкацрвенеење






Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2014 во 14:36
,,,,,смеење,,,,po tri sigurno ne,,,,,a jbg,,,,,moit da se najde kadegode ,,,samo po nekoj rog,,,хи, хи...
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2014 во 17:22
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Пајсер https://www.macedonians.tv/images/smilies/nemiseveruva.gif

Ми текна на поделбата на Платон на човечкото тело на три дела: глава (разум, знаење); торзо (волја) и абдомен (желба, задоволство). Најхармонично е кога трите дела функционираат заедно. Хармонијата се губи кога еден од деловите ќе добие превласт да одлучува (на пример абдоменалните деловиголема насмевка).
Е тогаш стапува на сила Фиксовиот закон, а разумот оди на пасење зелена трева...

Ама ај да нека си остане темава лежерна, да не тупам со филозофии на пдф секс...
хи, хи...

Темава дефинитивно не може...
да го одмине пдф секс...
а она со абдоменоалните делови...
па превласт...
хармонија и то...
е правец во кој мислам...
дека треба да оди дискусијава...

пошто чичко Фројд...
секогаш е присутен..

а машкото размислување...
нема теорија да не е поврзано...
со абдоменот...
кој често боли...
понекад слатко...
понекад горчливо...

и само машки абдомен знае за што зборам...намигнување




Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2014 во 01:39

Па ако ја однесеме во тој правец, да продолжиме со платонскатаплазење и еротската љубов за кои зборува Платончо (поради нив и ми текна на него). Или за скалата на љубовта, почнувајќи се разбира од најдолното скалило.голема насмевка

Ќе стигнеме и до чичко Фројд и којзнае до каде.
И се тоа убаво си функционира, такви - какви што не дарила природата. И машките абдомени кои болат слатко-горчливо...не знам И женските гаќички кои сами паѓаат пред Хју Грантовци.

И ако не беше така, жените пак ќе си најдевме нешто да се прашуваме и да мрмкаме.трепкање
(Што му е па сега? Оти не реагира? Да не ми фали нешто?
Да не ми се расипала фризурата или ми се скинале хулахопките?....изненадување)


Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2014 во 05:47
Sto filozofirate, od prirodata ne se bega... Poglednete kako se odnesuva bilo koj drug zivotinski vid (konji, magarinja, lavovi, majmuni...) ... taa mafta so opaskata i kao bega, a toj izligaven so ukocena opaska ja brka. Drzi me da ne me stigne... голема насмевка
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 17:31
Жените имаат проблем...
они...
не сфаќаат дека...
и мажите имаат мозок...

и тој не секогаш...
е во абдоменот...

понекогаш е таму...
една педа испод...намигнување






Изменето од којсумјас - 20.Февруари.2014 во 18:54
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.