IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Фиксов закон за машкото размислување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фиксов закон за машкото размислување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 11:37
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Како размислуваат мажите, кога се во прашање жените?

Кога бевме деца и со самото погледнување на некоја слика од женска со мини сукња веднаш долната глава почнуваше да реагира, замислувајќи што има малку погоре, на почетокот на нозете. плазење

Истото важеше и за некое малку подотворено деколте.

А пак ако видевме гола цицка! Уууу  ... тоа беше празник за очи, општа хистерија на задоволство.   Сите машки се собиравме и ги гледавме тие „невидени“ работи во „Чик“ „Еротика“ ...

И денес,  денешниве деца гледам истото го прават. Ме отекоа од објавување слики на ФБ како таму некоја си позната глумица, пеачка ... „покажала повеќе отколку што треба“! А што било тоа? И’ се виделе гаќичките! Замислете!

Или на некоја и’ испаднала цицката од фустанот. Гооолема работа! Можам да ги замислам како со ококрени очи го впиваат секој детал од сликата. J Море и ќе свршат !голема насмевка
Е арно ама, реално кажано, и јас (како и многу други на моја возраст) иако сме веќе во „поодминати“ години, сепак (сеуште!) размслуваме со долната глава. Додуша не на слики, ама тоа е речиси неизбежно кога ќе видиме некоја навистина добра, убава, стегната тетка. Па уште да е (троа) попаметна, интелигентна ... „Шта да ти причам!“ Човек грев ќе стори да не помисли како би со неа така малку ...
Ебаго ... па ако сум женет, не сум менет!

И, сметам дека тоа е сосема нормално. Како кај мажите, така и кај жените.

Што мислите, жените не зборуваат со „долната уста“ за некој згоден, убав, добар (а зошто не и богат) маж?!  Нив не им „течат лиги“ од „устата“? 

Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13900
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 13:01
,,,,znachi fiksoviov zakon dobiva na znachenje kako pridobivka za celovo forumsko naselenie,,,,

,,,,,i ne se folirajte ,,,zenckive de ,,,ko da ne razmisluvaat i so dolnata glavichka,,,/osven plavush*te koi mislat deka imaat dve glavi na ramenici,,/,,,,,,bez lutenje molam,,,плазење
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna Arapina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 13:58
мене донесете ми ја секретарката ке ја средам јас со зборвање намигнување
Train hard,Fight easy !
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 14:43
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

 Што мислите, жените не зборуваат со „долната уста“ за некој згоден, убав, добар (а зошто не и богат) маж?!  Нив не им „течат лиги“ од „устата“? 


смеење


Еднаш жена ми ми кажа дека некоја нејзина пријателка имала шанса во живо да го види глумецот Hugh Grant, па рекла:

- Гаѓичките сами ми паднаа.

голема насмевка



Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 23:14
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

 Што мислите, жените не зборуваат со „долната уста“ за некој згоден, убав, добар (а зошто не и богат) маж?!  Нив не им „течат лиги“ од „устата“? 


смеење


Еднаш жена ми ми кажа дека некоја нејзина пријателка имала шанса во живо да го види глумецот Hugh Grant, па рекла:

- Гаѓичките сами ми паднаа.

голема насмевка





Ќути главата ко не и паднала..абе темава според моја изјава се води..ако,дадов дозвола и ок е све,али ко шо се мажите бетер се жените а чудо за чудење никоја не пиша за такви ми ти работи
Дај бе дејчиња,искажњтњ си тоа мрачните и грешни мисли,ами форум е ова,не се знаеме де голема насмевка
Долната машка глава е или пропаст или рај,трето нема ...ај наздравје нека ви е,на женшените нормално големо гушкање
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2014 во 00:03
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

 Што мислите, жените не зборуваат со „долната уста“ за некој згоден, убав, добар (а зошто не и богат) маж?!  Нив не им „течат лиги“ од „устата“? 

смеење
Еднаш жена ми ми кажа дека некоја нејзина пријателка имала шанса во живо да го види глумецот Hugh Grant, па рекла:

- Гаѓичките сами ми паднаа.
голема насмевка


А бе ме изнасмеавте со Златникот.смеење

И не туку ја префрлајте топката кај женската екипа, темата е за вас.
Ако сакате за жените, да си отворите тема.голема насмевка


Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2014 во 00:07
Демек ако не паднеа гаќичките не ќе влезеше,катанец демек имало...абе ајде била во сотојба уште олуци да се спроведат..

И од женски аспект важи....Ко ќе се изгаси светлото,сите мажи се исти...или не а?

А женски,не е така или е така?смеење
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2014 во 00:19
Originally posted by fiks fiks напиша:

Ко ќе се изгаси светлото,сите мажи се исти...или не а?

А женски,не е така или е така?смеење


Не е така.нека ти е срам
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2014 во 00:22
Образложение молам бакнеж
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2014 во 00:22
бе слободно дискутираjте

не ми сметате

и без тоа ми е слаб македонскиот

за Hjу  Грант само разбрав дека нето сте го замешали


Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2014 во 00:23
i nemora da se izgasi svetloto,spored komentarive na temava,ocigledno sepak site mazi se isti,za zal.
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2014 во 00:24
не са исти
или Хjу Грант не е маш

ѓавол
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2014 во 00:26
Originally posted by fiks fiks напиша:

Образложение молам бакнеж


Образложение - офтопик си. плазење
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2014 во 00:27
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

i nemora da se izgasi svetloto,spored komentarive na temava,ocigledno sepak site mazi se isti,za zal.
  

Само во ширина и должина е разликата,другото е како ќе го посадиш така ќе си жнееш плазење
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.