IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Сте слушнале ли за PTC сајтови?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сте слушнале ли за PTC сајтови?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
bsarafimov21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bsarafimov21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Сте слушнале ли за PTC сајтови?
    Испратена: 27.Јануари.2014 во 23:51
Добра вечер браќа!

Сте чуле ли за PTC страни? Сте ги користеле некогаш? Најдов еден интересен туториал како да заработиш од овие страни, и сега за сега оди одлично. Но, незнам дали сето ова е некоја измама или е вистина, па ако има некој било какво искуство во овој дел, нека пише! :))

П.С ова е страната www.RabotiOdDoma.tk
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2014 во 23:54
Originally posted by bsarafimov21 bsarafimov21 напиша:

Добра вечер браќа!

Сте чуле ли за PTC страни? Сте ги користеле некогаш? Најдов еден интересен туториал како да заработиш од овие страни, и сега за сега оди одлично. Но, незнам дали сето ова е некоја измама или е вистина, па ако има некој било какво искуство во овој дел, нека пише! :))

П.С ова е страната www.RabotiOdDoma.tk

Осудено на пропаст е ова. Да се заработуваа некои пари со кликање до сега сите ќе беа милионери.
Можеш да заработиш работејќи од дома единствено ако те бидува за нешто конкретно, што не е кликање.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
bsarafimov21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bsarafimov21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2014 во 00:46
Не дека не си у право, ама и ова правењето пари со кликање има логика.
На тој што клика (јас и тие како мене) ми дават 0,001$ за клик на реклама. А за една страна да добие 100 клика, плаќа 10$ (на страната кај што се рекламира). Значи 1000 клика x 0,001$ = 1$! 1 долар се распределува на кликачите, а 9$ чиста заработка. мислам дека држи место..
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2014 во 00:56
Мислам вака, jaс за еден долар треба да кликнам 1000 пати, барем по 5 секунди, тоа се колку часа за 5 долари?

Изменето од evangeline - 28.Јануари.2014 во 00:56
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
bsarafimov21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bsarafimov21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2014 во 01:23
ама тоа е само почеток. Потоа купуваш други што кликат за тебе. И се така додека не стигнеш до некоја згодна сумичка. Работата не е наивна како шо изгледа. Сигурно ќе треба да поминеш пола година за да имаш заработка од 1-2долари дневно. Не тврдам дека е добра работата и се исплаќа(пошто уште незнам), сепак мислам дека е подобро одколку да дремам цело време на фб без веза!
Кон врв
bsarafimov21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bsarafimov21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2014 во 01:26
Originally posted by evangeline evangeline напиша:



Мислам вака, jaс за еден долар треба да кликнам 1000 пати, барем по 5 секунди, тоа се колку часа за 5 долари?



според оваа што ти го напиша, а апсолутно не си во право бидејќи во еден ден имаш одреден број на реклами кои можеш да ги кликаш (одприлка 30-50), сето ова настрана, ако кликаш 1000 пати по 5 секунди = 5000секунди ~ саатипол. За саатипол да ти дават 300 денари па и не е малку. Тоа би ти било за 8 саати - 1600ден. дневница. :)))



Изменето од bsarafimov21 - 28.Јануари.2014 во 01:27
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2014 во 01:29
Прво 5 долари не се 300 денари, а второ нема да ти пуштат за еден ден 1000 реклами да кликнеш.
Оваквите сајтови се одамна пропадната инвестиција на време.
Штом во еден ден имаш одреден број реклами, ете како што си пишал 50, за да стигнеш до 1000 ти требаат 20 дена, за 250 денари.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
bsarafimov21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bsarafimov21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2014 во 12:04
Па јас пишав дека не ти дават 1000 да кликаш за еден ден, т.е те корегирав.

ениуеј, ако незнаеш како функционира ќе те молам да не постираш пошто мене ме интересеирање некој да ми пише шо е работил со овие страни и има искуство, а очигледно тоа не си ти.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2014 во 12:27
Originally posted by bsarafimov21 bsarafimov21 напиша:

Па јас пишав дека не ти дават 1000 да кликаш за еден ден, т.е те корегирав.

ениуеј, ако незнаеш како функционира ќе те молам да не постираш пошто мене ме интересеирање некој да ми пише шо е работил со овие страни и има искуство, а очигледно тоа не си ти.



Види ваму, лажи мали деца, мене нема да ме прелажеш. Сите знаат на кој принцип работат страните, а инаку знам дека е твоја страничката од линкот погоре, значи дека плус и бесплатна реклама си правиш. Кога убаво и со факт ти посочив дека за 1000 кликања ти требаат 20 дена, односно дека за 250 денари кои патем тешко дека ќе ти ги исплатат ти треба 20 дена одма почна со друг муабет.
И не, за жал не си ти тој што може да ми забрани да не пишувам во темава. Штом си ја отворил може било кој да пише. Но секако ќе предложам бришење поради лична реклама.
Поздрав.


Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
bsarafimov21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bsarafimov21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2014 во 15:05
да знаев да правам страни, немаше да кликам. trust me!
Кон врв
Jugop Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jugop Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2014 во 13:27
Еве еден блог за заработка, има корисни работи.
http://neobux-zarabotka-preku-internet.blogspot.com/
http://neobux-zarabotka-preku-internet.blogspot.com/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.