IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - Претседателски избори 2014
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Претседателски избори 2014

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 01:19
shteta shto nema da mozam da izbegnam da doznaam koj ke(vi) bide presedatel.

sakal nejkel....ke vidish  nekoj naslov ili ke mu gi chuesh  ''titulata'' i imeto.тага
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2014 во 08:57
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

... Штета што не ни се кандидираше Златникот (кој ја отвори темава), од овие двајца ќе гласав за него.плазење

смеење
Да знаев* дека ќе има некој кој ќе гласа за мене - ќе се кандидирав! плазење
А зошто не се кандидирав?
Баш поради ова што го вели:
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

И да, во земјава има премногу луѓе кои ем се претставителни, ем се магистри па и доктори на науки, некои верувал или не ама си седат дома затоа што се невработени а имаат толку многу да понудат. Некои се професори, некои советници, некои обични работници.
И да, тие се луѓе од улица за политичкиов систем во земјава. Тука или си ВМРО или си СДМС или си некоја од овие маливе безгласни партии. Ако не си ништо од тоа, си никој и ништо и можноста да станеш Претседател на земјава е помала од можноста Македонија да стане дел од Афричкиот континент.

Погледнете го случајов со Ванковска. Што мислите, таа да беше кандидат на ВМРО (или СДСМ), ќе добиеше овакво фијаско?
Или обратно, дали сегашниов Претседател ќе добиеше уште еден мандат (или уште подобро, дали ќе собереше 10.000 потписи) ако зад него не стоеше ВМРО?
Ама, бил добар ... бил лош ... ма ајде Зарем е тоа важно?
И мене (или било кој друг од форумов) да ме/не’ предложеа, народов „свесно“ ќе ме/не’ поддржеа.
Јас лично познавам луѓе кои се страшни интелектуалци, ептен успешни луѓе, паметни, домаќини ... но, и тие како мене, не се доволно „еластични“ (да се виткаат) т.е. имаат свое Јас. Не се доволно расипани за да лажат, мамат, манипулираат, да бидат вртигазовци, опортунисти, хипокрити, да сплеткарат, да измислуваат афери, интриги ... со еден збор, неможат да бидат - политичари.
Уште во времето кога многумина од членовиве на форумов не ни биле родени (пред едно 32-3 години) јас, како млад надежен кадар, бев делегат во општинскиот совет (денес мислам тие се викаат советници). Арно ама, иако млад, уште тогаш согледав каква е политиката, какви се политичарите, на што се се’ спремни и, реков: Политиката не е за мене и, дигнав раце од неа. И така, еве толкав период сеуште не сум се определил за ниту еден кој доброволно ќе го наречам „мој лидер“ ( Mein Führer).

* - Ова ме потсети на еден виц:
После секс, момчето и вели на девојката:
- Да знаев дека си невина, немаше толку да брзам.
А оваа му вели:
- Да знаев дека не ти се брза, ќе ги соблечев хулахопкиве! трепкање

Р.Ѕ. Ај здравје, за следните избори ќе ја земам в предвид поддршката од форумџииве, со посебен осврт на дијаспората! смеењемафтање

Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2014 во 19:55
Златник
Ова ме потсети на еден виц:
После секс, момчето и вели на девојката:
- Да знаев дека си невина, немаше толку да брзам.
А оваа му вели:
- Да знаев дека не ти се брза, ќе ги соблечев хулахопкиве! трепкање
Аааа не го преобратувај вицот со хулахопките, тоа баба -та му велела на дедо-то
Да знаев дека ќе ти се д***е, ќе ги соблечев хулахопкитесмеење
Околу изборите
Што е важно кој че биде претседател?загриженост
Што улога има претседателот во нашата ни земја?
Да му намигнува на Обама?


Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 09:00
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

... Да му намигнува на Обама?

смеење Овој гаф (барем според мене) му беше бисер.
Навистина, како може таков интелектуалец, професор (и тоа по политички науки), да се однесува на таков начин, да незнае да се снајде, да се збунува толку лесно ...??? А и претседател на држава е!
Некои (Јанко бурекот) во негова одбрана вели (парафразирам): „Претседателот немора да тропа со рака на маса. Нашиов работи тивко, незабележително за пошироката јавност ... бла. бла, бла ...“
Ами ако пошироката јавност не гледа што работи Претседателот, тогаш како повторно ќе гласа за него?
И навистина, што Иванов придонесе за подобрување на внатрешната состојба на Македонија,  но (што е и поважно) за нејзина промоција на меѓународен план? Дали реши некое прашање од витална важност за нас? Воспостави нови и ги подобри постоечките односи со други држави? Како да го видиме, почувствуваме ефектот од неговото претседателствување? Дали можеби статус кво состојбата се смета за успех?
Ај, белким во претстојнава кампања ќе слушнеме што направил за овие 5 години!

А за Пендаров ... воопшто (или поточно речено површно) не сум следел негови обраќања, едноставно уште кога ќе го видам неговото однесување, неговиот фацијален израз, неговите гестикулации (говорот на телото) ми делува многу одбојно. Што би рекол народот, ми личи како некој „лапниурда“ или „тресалија“. Без оглед дека и тој е универзитетски професор, дека бил советник на 2 претседатела. Незнам, можеби грешам во мојава оценка, но тоа е моја лична интуитивна претпоставка.

И, на крајот. Мојата основна поента за отворање на оваа тема беше да видиме дали некој од нас, неколку месеци однапред, ќе погоди кој ќе биде кандидат за претседател. Никој освен мене не се јави да даде свој можен кандидат. (Добро, и Анастеа плазење)
Сега само може да се претпостави што ќе се пишува на оваа тема. Тој кандидат оваков, овој онаков ... зависно од политичката ориентација на членовите.
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 10:29
Мојата лична цел е да бидам претседател кој ќе биде чувар на уставот, заштитник на граѓаните и обединувач на нацијата — Пендаровски

Ѓорге ова не може ни да го прочита а не пак да го смисли....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 10:40
Ма каков Пендаровски за председател
Не дека Хорхе е не знам што,али си истера мандат многу солидно,глупости не направи никакви,поддржка има и зошто да не биде.
Пендаровски ептен многу ме подсеќа на Бранко,абе ко клонирани да се во говорење и слично,мислам дека и Бранко си го намести него по негова желба.

Кадар некој ептен голем не се ни едниот ни другио,али Хорхе си тераше мандат добро,така да не гледам начин никаков Пендаровски да го победи.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 11:30
Се исклучувам денес од фејсбук и еве што ми излегува после исклучувае,одма со кампања смеење

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 11:33
Хахахахаххахахаа, е ова ти се вика маркетингсмеење

За тој производ што сметаш дека е неквалитетен, да ти излезе најслатката личност да ти ја рекламира. Бесценетољубов
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 11:36
Тоа е,ќе не отечат сега од кампања смеење 

А што е толку бесценето?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 11:38
Иронијатасмеење
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 12:46
Секој ги гледа квалитетите и недостатоците со свои очи и со свое толкување.
а тоа што тропаат глупосто вмровците дека Бранко го предложил е само уште една од нивните ретардирани лаги со која сакаат на се што вреди да ми залепат етикета дека е исто и е смислено од најголемпто зло, Бранко....
а Ѓорге дека е најслабиот претседател досега, е....како некој лигуш покрај Груевски.....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 21:04
ХОРХЕ,мојт само да земе УКУЛЕЛЕ и да вежбат РАЗУУУМЕЕЕЕН КОМПРОМИС,друго нема шо да се кажит за таја PERSONA NON GRATA.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 32059
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 21:16
Eve Toni kako go ismejuvase Horheголема насмевкагазење од смеење
...brisi hilihopter , pisi k** za horhe
 
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2014 во 00:14

Гледав едно интервју со Стево Пендаровски, ама едвај го изгледав.
Одбоен ми е некако, како уштиркана фаца.
замисленост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.