IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЛШ - Ракомет
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЛШ - Ракомет

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2014 во 11:34
Металург и вардар ги добија своите противници во групната фаза на ЛШ по ждребката во Виена. 

Металург во групата А на прва ги доби Кил (Германија), ПСЖ (Франција) , Загреб КО (Хрватска), Мешков Брест (Белорусија) и Ла Риоха (Шпанија)

Вардар во групата Ц за противници ќе ги има Вестпрем (Унгарија), Монпелје (Франција), Цеље (Словенија), Чеховски Медведи (Русија) и Рај Некар Ловен (Германија) 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2014 во 11:35
Премиерата на ЛШ во Скопје не започна еуфорично како што беше очекувано. ПСЖ коначно со победа над Металург со пет гола разлика (22:27).
Се шпекулира дека лошиот резултат е последица на лошата атмосфера во клубот, имено на играчите на Металург не им биле исплатени платите неколку месеци ... замисленост
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2014 во 12:34
Бундеслигашот Кил сепак пресилен за Металург. Со убедлива победа од 42:27 синоќа во „Борис Трајковски“ Металург го претпе еден од најголемите порази. 

Сепак постои надеж за понатамошен пласман во ЛШ а се ќе зависи од двомечот со Ла Риоха. Ќе имаат едномесечна пауза и да се надеваме дека ќе успеат да се вратат во форма пред да се соочат со шпанската екипа....замисленост
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2014 во 12:38
Вардар игра денеска во 17 часот со Монпелје. 
Очекувам позитивен резултат затоа што вардар во првите три кола имаше три победи а Монпелје само една. 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2014 во 13:12
Монпеље - Вардар 34:34

Вардар и после четири кола останува непоразен иако од Франција се врати со само еден бод ( кој сепак може многу да значи) 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2019 во 18:22
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Одличен почеток на ВардардаВТОРО ПА МАШКО ...

ги бев пуштил како 1-0-2 но некако излезе 8-0-2

http://sharemytactics.com/129319/

АИРЛИЈА !!!

сега за Вардар второ полувреме мора нова стратегија 0-2-8

http://sharemytactics.com/129322/


ДА СЕ МНОЖАТ !!!

Вујо иако прорече со закаснување гризни јазик за да ги има уште!
TX2 ~ 2017 ~ 2019https://en.wikipedia.org/wiki/Macedôniahttp://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=729&PID=53590#53590МАКЕДОНhttps://english.republika.mk/news/macedonia/samsonenko-says-vardar-will-go-for-a-third-title/Изменето од Zelenikovo - 04.Јуни.2019 во 02:03
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.